Cestování - Český Metropol

Cestování

Křišťálový globus pro m“plus travel

Ikona

26. března 2008 - Ústí nad Labem/ Významné ocenění na „Středoevropském veletrhu cestovního ruchu Holiday World“ získala ústecká cestovní kancelář M“plus travel, a.s.. Křišťálový globus je odměnou za 2. místo za katalogy „Perly Jadranu exclusive“ a „Perly Středomoří exclusive“. Úspěch je o to cennější, že katalogy jsou od návrhu až po předání do tisku výsledkem práce vlastního studia m“plus design. Úspěšnou sezonu cestovní kanceláři popřála i známá modelka a vicemiss roku 2001 Andrea Kloboučková Vránová , která společně s jejich autory Lucií a Martinem Fedorjakovými ( na snímku zleva) pokřtila. Andrea bude v letošní sezoně osobností a instruktorkou nového programu CK „Pilatess a Wellness víkendy“ na ostrově Hvar a Brač v Chorvatsku. (af)

Střekovský hrad zahájil s jarem

Ikona

26. března 2008 - Ústí nad Labem | V předstihu, na první jarní den, pozval střekovský kastelán Jiří Himmel k první prohlídce hradu v letošní sezoně. „Chceme, aby byl hrad v provozu do nejdéle," vysvětlil kastelán, proč v pořadí osmou sezonu, která na hradech a zámcích obvykle začíná 1. dubna, zahájil již 21. března. Hradní galerii otevřela Ilona Fuzěková s Afrikou, výstavou fotografií a originálních artefaktů z černého kontinentu, která potrvá do 4. května. Katelán, jak řekl, letos vsadil na profesionály, a proto fotografie Afriky vystřídají snímky Jaroslava Puchty či Václava Vojíře.

Na zámku už nebude truchlivo, přišla nová zámecká paní

Ikona

19. března 2008 - Krásný dvůr – Koncerty, svatby, divadelní představení, sportovní akce. To vše plánuje na zámku v Krásném dvoře na Lounsku nová kastelánka Michaela Bulenová. Po mnoha letech, kdy se život ze zámku pomalu vytrácel a kdy zde nakonec jediným děním byly klasické prohlídky interiérů a jedna kulturní akce v roce, chce památku opět trochu zviditelnit. Zámek lidé znají z třetího dílu známých Básníků a mnoha pohádek, které se tu natáčely.

Strana výpisu

... 21

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

30%

 

Ne

25.6%

 

Je mi to jedno

21.9%

 

Nemám k tomu dost informací

22.5%