Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Silničáři na polygonu

Ikona

19. února 2008 - Celkem 16 řidičů, zaměstnanců Správy a údržby silnic Ústeckého kraje, mělo v úterý 5. února 2008 v Mostě poprvé možnost vyzkoušet si nanečisto extrémní podmínky řízení automobilu v Centru výuky bezpečné jízdy, na dráze tzv. mosteckého polygonu.

Města Klášterec a Kadaň mají vzornou propagaci

Ikona

19. února 2008 - Rok od roku je prezentace cestovního ruchu v severních Čechách intenzivnější, a to nejen v ČR, ale také v zahraničí. Odpovídá to důležitosti, kterou klade Ústecký kraj, většina měst a obcí a také profesionálních subjektů tomuto rozvíjejícímu se oboru. Region byl znát především ucelenou expozicí Ústeckého kraje na lednovém veletrhu cestovního ruchu v Brně a na právě skončeném 17. ročníku Holiday World 2008 v Praze, jehož součástí byla 16. souborná prezentace regionů ČR.

Hřiště s provozní dobou

Ikona

19. února 2008 - Most/Mostecká radnice chce vybudovat zhruba čtrnáct moderních dětských hřišť v příštích pěti letech. Město plánuje, že první z centrálních hřišť, která celkem přijdou na padesát milionů korun, postaví v Mozartově ulici. Na hřišti budou instalovány dětské atrakce určené pro tři věkové kategorie předškoláci, mladší a starší školní děti. Atrakce, např. pískoviště s krytem, pružinová houpadla, sestava se kluzavkou, lezecká stěna, budou doplněny pryžovými dopadovými plochami.

Louny 16°: Všechno se vypilo, musíme počkat na novou várku

Ikona

19. února 2008 - Louny/ Extra hořký ležák Louny 16° došel. Mezi pivaři o něj byl tak velký zájem, že se během několika týdnů vypila celá první várka. „Nečekali jsme tak velký zájem. Bohužel várka byla pouze jedna, proto budou muset naši spotřebitelé vydržet zhruba 14 dní, než budeme moci správně uzrálé pivo stočit opět do sudů,““ řekla manažerka značky Louny Daniela Klančíková.

Obrnice sledují čtyři kamery

Ikona

19. února 2008 - Mostecko – Obrnice/ Půl milionu korun investovala radnice v Ornicích na Mostecku do instalace čtyři otočných kamer. Ty jsou přes převaděče napojeny na městskou policii v Mostě, která do obce jezdí kontrolovat veřejný pořádek. V tomto týdnu začal zkušební provoz.

Chomutov chce stovky milionů z unie, zpovídá proto své obyvatele

Ikona

19. února 2008 - Chomutov - Chomutovská radnice chystá velký průzkum názorů obyvatel města. Vede jí k tomu možnost v následujících letech získat z fondů Evropské unie dotace v řádu stovek milionů korun na financování velkých investičních projektů. Podmínkou pro čerpání prostředků z EU je zpracování tzn. integrovaného plánu rozvoje města. Plán má pomoci komplexně řešit městům problémy například se sídlišti či s dopravou.

Děti budou vyslýchány v dětském pokoji

Ikona

18. února 2008 - Most/ Bez zbytečného traumatizování a v příjemném prostředí budou vyslýchány děti z Mostu a okolí, které se stanou obětí nebo svědky trestného činu. V Mostě bude jedno ze třinácti míst v republice, kde policisté budou využívat speciální pracoviště pro výslechy dětí. „Moderně vybavená výslechová místnost připomíná svým zařízením dětské pokoje. Místnost bude vybavena i demonstračními pomůckami v podobě večerníkových postaviček Jája a Pája. Pokud bude pro dítě neúnosné událost popsat, může použít tyto loutky, či událost nakreslit, nebo použít jiných hraček,“ řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

První občánek Mostu dostal dary

Ikona

18. února 2008 - Most – Finanční dar ve výši dvaceti tisíc korun obdrželi z rukou primátora města Mostu Vlastimila Vozky rodiče Vanessy Gregorové, které je prvním občánkem města v letošním roce. Narodila se druhého ledna.

První zatmění na Hněvíně v únoru, další v průběhu roku

Ikona

11. února 2008 - Most - Hned tří zatmění se dočkáme v letošním roce. Na všechny tři připravuje mostecká hvězdárna na hradu Hněvín mimořádná pozorování.

Osud hradu stále nejistý

Ikona

10. února 2008 - Kostomlaty pod Milešovkou / Víc než rok čeká obec Kostomlaty pod Milešovkou na vyjádření Lesů České republiky ke své žádosti o bezúplatný převod pozemků pod hradem Kostomlaty do obecní správy.

Teplický Rockfest startuje

Ikona

10. února 2008 - Teplice / Kapely Blue Rocket, Motorband a Fate Magazine přijaly pozvání do Městských sálů v Teplicích – Trnovanech na Teplický Rockfest. Startuje v pátek 8. února v 19.00 hodin.

Strana výpisu

... 2575