Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Prezident USA přistane v Drážďanech: letiště je na návštěvu prezidenta Obamy připraveno

Ikona

4. června 2009 - DRÁŽĎANY | Ve dnech 4. a 5. června je na letišti Dresden International očekáván prezident USA Barack Obama, který přiletí v rámci své plánované návštěvy Německa. Díky modernímu vybavení a vynikající přistávací a odletové dráze je letiště na návštěvu prezidenta USA velice dobře připraveno.

Vodohospodáři začali vypouštět Brněnskou přehradu, její hladina klesne nejvíc za 70 let existence

Ikona

4. června 2009 - BRNO | Pracovníci Povodí Moravy začali ve čtvrtek vypouštět Brněnskou přehradu. Potvrdila to vedoucí oddělení vodního a lesního hospodářství Jihomoravského krajského úřadu Andrea Dáňová. Do 25. června chtějí podle jejích slov vodohospodáři odkrýt tři čtvrtiny z celkových 240 hektarů zaplavených pozemků.

Po blescích a hromech přikryje Tatry i Alpy sníh

Ikona

27. května 2009 - BRATISLAVA | Hromy a blesky přinesly do střední Evropy ochlazení. Do konce týdne poklesnou teploty až o patnáct stupňů a v Alpách a ve Vysokých Tatrách napadne sníh, píše ve středu server slovenského deníku Pravda. Slovenský meteorologický ústav předpovídá, že ve vyšších polohách od nadmořské výšky 1400 metrů bude sněžit.

V Telči padl český rekord, sešlo se tam 222 Bílých paní

Ikona

27. května 2009 - TELČ | V Telči na Jihlavsku ve středu padl nový český rekord, před zámkem se tam v rámci Pohádkového dne sešlo 222 Bílých paní. Ve středu to sdělil Miroslav Marek z pelhřimovské agentury Dobrý den, která se stará o česká nej.

FOCUS: Jaderné velmoci v datech

Ikona

18. května 2009 - PRAHA | Podle Smlouvy o nešíření jaderných zbraní (NPT) je v současné době uznáváno pět jaderných velmocí: Spojené státy, Rusko, Velká Británie, Francie a Čína. Tři další státy, které nebyly signatáři NPT, po jejím uzavření v roce 1968 uskutečnily jaderné testy - Indie, Pákistán a Severní Korea.

Vesmírní montéři z Atlantisu zahájili údržbu Hubbleova teleskopu

Ikona

14. května 2009 - OBĚŽNÁ DRÁHA | Dva američtí astronauti vystoupili z raketoplánu Atlantis a vznášejí se kolem zrcadla Hubbleova teleskopu, informuje ve čtvrtek agentura Reuters. Zapouzdřeni do objemných skafandrů zahájili John Grunsfeld (50) a Andrew Feustel (43) práce na údržbě a modernizaci zařízení, které lidstvu už 19 let z oběžné dráhy Země zprostředkovává jedinečné snímky ze vzdálených končin vesmíru.

Raketoplán Atlantis utržil při startu šrámy, má poškozené křídlo

Ikona

12. května 2009 - HOUSTON | Raketoplán Atlantis poškodily při startu úlomky z nosné rakety. Oznámila to v úterý americká vesmírná agentura NASA.
Atlantis se sedmi astronauty odstartoval z Kennedyho vesmírného centra na Floridě v pondělí na jedenáctidenní misi k Hubbleově teleskopu.

Zeman: Fischerova vláda nemůže za pět měsíců nic stihnout a je to forma velké koalice

Ikona

12. května 2009 - PRAHA | Bývalý premiér a expředseda ČSSD Miloš Zeman se domnívá, že úřednická vláda Jana Fischera nemůže za pět měsíců svého působení nic podstatného stihnout a jedná se o formu velké koalice. Zeman to v úterý řekl novinářům.

Česko před krizí zachrání bájný Golem, spekulují The New York Times

Ikona

11. května 2009 - PRAHA | Golem, legendární postava českých pověstí stvořená rabínem Löwem, by mohl zachránit Českou republiku před ekonomickou krizí, stejně jako dříve chránil pražské Židy před pogromy. V pondělním vydání o tom v mírně recesistickém článku spekuluje uznávaný americký deník The New York Times. "Říká se, že Golem, židovský obr se žhnoucíma očima a nadpřirozenými silami, se stále ukrývá v podkroví staronové synagogy," píše list.

Čínský okres nařídil státním zaměstnancům vykouřit téměř 25 tisíc krabiček cigaret ročně

Ikona

5. května 2009 - PEKING | Představitelé čínského okresu Kung-an v středočínské provincii Chu-pej v úterý uvedli, že letos zavedli nařízení, v rámci něhož musí státní zaměstnanci vykouřit ročně 23 tisíc krabiček cigaret vyráběných v okrese, aby tak podpořili ekonomiku. Informuje o tom agentura Reuters.

Vojenské cvičení Létající nosorožec oficiálně začalo

Ikona

27. dubna 2009 - NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU | Největší letecké vojenské cvičení v Česku Létající nosorožec v pondělí dopoledne oficiálně začalo prvními cvičnými lety na letecké základně Sedlec u Náměště nad Oslavou. Informovala o tom mluvčí cvičení Sabina Introvičová.
"Na místě je veškerá technika, na základnu přiletělo kolem 30 letadel. Jde o společné cvičení Armády České republiky a Ozbrojených sil Velké Británie za účasti ozbrojených sil Slovenska, Litvy, Nizozemska, Dánska a poprvé se ho zúčastní také Kanada," uvedla mluvčí.

Strana výpisu

... 572 ...