Hudba - Český Metropol

Hudba

Zpěvačka Lady GaGa boduje se svým debutovým albem

Ikona

14. července 2009 - LOS ANGELES | Americká zpěvačka Lady GaGa boduje v americké hitparádě se svým debutovým albem. Podle úterních informací agentury Reuters se tři skladby ze zpěvaččina debutu umístily na první příčce a poslední podobný úspěch zaznamenala před 16 lety skupina Ace of Base.

Zpěvačka Madonna vydá album svých největších hitů

Ikona

13. července 2009 - PRAHA | Americká zpěvačka Madonna vydá v září 2009 album svých největších hitů. Chybět na něm nebudou ani skladby z její aktuální desky Hard Candy, v pondělí o tom informoval Michal Máka ze společnosti Warner Music Czech Republic.

Vizovický festival Masters of Rock uzavřou švédští Europe

Ikona

12. července 2009 - VIZOVICE | Ve Vizovicích pokračuje v neděli posledním dnem největší rockový open-air festival Masters of Rock. Jiří Daron z pořádající agentury Pragokoncert agentuře Mediafax řekl, že čtyřdenní maraton koncertů uzavře vystoupení legendární kapely Europe ze Švédska.

Rekordní sobotní návštěva festivalu Colours of Ostrava se obešla bez přestupku či trestného činu

Ikona

12. července 2009 - OSTRAVA | Rekordní sobotní návštěva festivalu Colours of Ostrava se obešla bez přestupku či trestného činu. Agentuře Mediafax to v neděli potvrdila mluvčí ostravské policie Gabriale Holčáková, podle mluvčího festivalu Jiřího Sedláka se ve třetí den akce pohybovalo 22 000 návštěvníků.

Karel Gott v pondělí oslaví 70. narozeniny soukromou party s 1200 pozvanými hosty

Ikona

12. července 2009 - PRAHA | Zpěvák Karel Gott, který v úterý oslaví 70. narozeniny, uspořádá pro svoji rodinu, spolupracovníky a přátele v pondělí 13. července soukromý večírek. Jak řekl zpěvák, pozvaných hostů by mělo být kolem 1200.

Skladby skupiny Black Eyed Peas se drží v čele americké singlové hitparády

Ikona

10. července 2009 - NEW YORK | Skladby z aktuálního alba The E.N.D. od skupiny Black Eyed Peas vítězí v americkém hudebním žebříčku Billboard Hot 100. Informaci přinesla v pátek agentura Reuters. Píseň Boom Boom Pow, která se několik týdnů držela na první příčce hitparády, vystřídala skladba I Gotta Feeling. Ta se v čele hitparády drží již druhý týden.

Ve Vizovicích začíná největší mezinárodní rockový open-air festival Masters of Rock

Ikona

9. července 2009 - VIZOVICE | Areál vizovické likérky opět ožije největším mezinárodním rockovým festivalem pod širým nebem Masters of Rock, brány areálu se fanouškům otevřou už ve čtvrtek v poledne. Martina Benešová z pořádajícího Pragokoncertu řekla, že do Vizovic míří umělci z 11 zemí světa.

V Los Angeles probíhá veřejné rozloučení se zpěvákem Michaelem Jacksonem

Ikona

7. července 2009 - LOS ANGELES | V losangeleské aréně Staples Center v USA začalo v úterý v 19.12 hodin veřejné rozloučení se zpěvákem Michaelem Jacksonem, který zemřel 25. června v americké nemocnici UCLA Medical Center na zástavu srdce. Informovala o tom v úterý televize ČT24.

Hradecký festival Rock For People navštívilo již 25 tisíc diváků

Ikona

6. července 2009 - HRADEC KRÁLOVÉ | Na 15. ročník hudebního festivalu Rock For People, který probíhá od 4. do 6. července v Hradci Králové, přijelo již 25 tisíc návštěvníků. V pondělí o tom informoval mluvčí festivalu Jiří Hlinka. "V neděli jsme pokořili hranici 25 tisíc návštěvníků a očekáváme, že dnešní večerní program přiláká další tři tisíce lidí," řekl Hlinka.

Zpěvačka Madonna během svého londýnského koncertu vzdala hold Michaelu Jacksonovi

Ikona

5. července 2009 - LONDÝN | Americká zpěvačka Madonna, která koncertovala v sobotu v rámci svého turné Sticky & Sweet v londýnské O2 Aréně, vzdala hold zesnulému králi popu Michaelu Jacksonovi. Informoval o tom v neděli server deníku The Mirror.

Klavírista Philip Glass zahraje na pražském koncertě průřez svou hudební tvorbou

Ikona

2. července 2009 - PRAHA (| Uznávaný americký klavírista a skladatel Philip Glass představí pražskému publiku průřez svou hudební tvorbou, ve které dominují komorní skladby. Koncert se koná 16. července v Kongresovém centru v Praze. Ve čtvrtek o tom informoval Jiří Sedlák ze společnosti Arts Marketing.

Strana výpisu

... 55