Hudba - Český Metropol

Hudba

Návštěvníky festivalu Prague Proms čeká Karibská noc, hrát se bude i na ocelový barel

Ikona

26. července 2009 - PRAHA | Na mezinárodním hudebním festivalu Prague Proms je v neděli na programu Karibská noc, na které zazní Vivaldiho či Lobosovo skladby. Koncert se koná od 19 hodin ve Smetanově síni Obecního domu, bližší informace přinesly oficiální internetové stránky festivalu.

Zpěvákovi Michaelu Jacksonovi byla udělena cena Save the World

Ikona

25. července 2009 - ZWENTENDORF | Jermaine Jackson převzal v pátek večer v rakouském Zwentendorfu ocenění Save the World Award, které připadlo in memoriam jeho zesnulému bratrovi Michaelu Jacksonovi. Bližší informace přinesly oficiální internetové stránky akce Save the World.

Tenorista Paul Potts nadchl české publikum

Ikona

24. července 2009 - PRAHA | Britský tenorista Paul Potts vystoupil v pátek v rámci mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms na samostatném koncertě ve Smetanově síni Obecního domu, kde sklidil bouřlivý potlesk českého publika. Potts se v Praze představí ještě jednou v sobotu od 19 hodin.

Kapela Daughtry ukončila kralování Michaela Jacksona v americké hitparádě

Ikona

23. července 2009 - LOS ANGELES | Všechny tři uplynulé týdny ovládal Michael Jackson se svým albem Number Ones americkou hitparádu Billboard 200, v tomto týdnu jej však porazila americká rocková skupina Daughtry. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters.

Hudební legendy v říjnu oslaví 25. výročí Rock and Rollové síně slávy společným koncertem

Ikona

22. července 2009 - NEW YORK | Zpěváci Bruce Springsteen, Paul Simon, skupina U2 a další rockové legendy v říjnu společně vystoupí na oslavu letošního 25. výročí založení Rock and Rollové síně slávy. Informovala o tom ve středu agentura Reuters.

Záznam ze zkoušek Jacksonových koncertů dorazí v říjnu do kin

Ikona

22. července 2009 - LOS ANGELES | Fanoušci zpěváka Michaela Jacksona se 30. října v amerických kinech dočkají dokumentárního filmu zachycujícího zkoušky na jeho neuskutečněné comebackové turné That Is It. Ve středu o tom informoval americký magazín Variety.

Skupina Tokio Hotel vydá v říjnu nové album

Ikona

21. července 2009 - BERLÍN | Německá pop-rocková kapela Tokio Hotel vydá 2. října své nové album s názvem Humanoid. Informoval o tom v úterý server Aceshowbiz.com. "Bill (Kaulitz) vymyslel název nového alba. Slovo humanoid pochází z jazyka science-fiction a znamená podobný člověku," řekl producent a textař skupiny David Jost.

Zpěvačka LaToya Jacksonová vydá singl na počest svého zesnulého bratra Michaela

Ikona

18. července 2009 - LOS ANGELES | Americká zpěvačka LaToya Jacksonová vydá singl s názvem Home na počest svého zesnulého bratra a zpěváka Michaela Jacksona. Informoval o tom v sobotu server televize BBC. Původně chtěla Jacksonová vydat singl ze svého nového alba, ale nakonec se rozhodla vydat starší skladbu.

Po smrti Michaela Jacksona se prodalo více než devět milionů jeho alb

Ikona

17. července 2009 - LOS ANGELES | Král popu Michael Jackson patří i po své smrti mezi současné nejvýdělečnější hudebníky. Celosvětový prodej jeho alb překročil hranici devíti milionů, informoval o tom v pátek server MTV. Michael Jackson ovládl se svými písněmi hitparády v Evropě, Austrálii i ve Spojených státech amerických a po své smrti stále zastává dominantní pozici v hudebním průmyslu.

Zpěvačka Christina Aguilera bude bojovat proti hladomoru

Ikona

16. července 2009 - LOS ANGELES | Americká popová hvězda Christina Aguilera byla jmenována mezinárodní velvyslankyní charitativní organizace World Hunger Relief a bude se snažit upozornit veřejnost na stálou přítomnost hladomoru ve světě. Informoval o tom ve čtvrtek server BBC.

Do České republiky přijedou koncertovat světové hudební hvězdy

Ikona

14. července 2009 - PRAHA | Během několika následujících měsíců vystoupí v České republice světové hudební hvězdy v čele se zpěvačkou Madonnou či Pink. Na své si přijdou i fanoušci kapel Rammstein a Depeche Mode. Nejbližší koncert se uskuteční ve čtvrtek 16. července, kdy v pražské Tesla aréně vystoupí americká zpěvačka Anastacia.

Strana výpisu

... 54