Krimi - Český Metropol

Krimi

Gripeny napodruhé u ledu

Ikona

1. prosince 2009 - PRAHA | Protikorupční policie po šestiletém vyšetřování již podruhé odložila kontroverzní případ pronájmu švédských stíhacích letounů Gripen Armádě České republiky, který podle zjištění švédské televize provázely mnohamilionové úplatky. V úterním vydání o tom informují Lidové noviny (LN).

Teroristé v Česku - tři akce

Ikona

1. prosince 2009 - PRAHA | Česká kontrarozvědka včera odtajnila informace o třech velkých akcích islámských teroristů, které chtěli v posledních letech provést na našem území. Při dvou z nich chtěli zabíjet lidi. Informace přineslo úterní vydání Mladé fronty Dnes. Terorismus se Česka týkal mnohem víc, než se dosud vědělo mimo bezpečnostní služby a úzký okruh policistů.

Záznamy o přijímacích testech na plzeňská práva tajemně zmizely

1. prosince 2009 - PRAHA/PLZEŇ | Po přijímacích testech většiny studentů a absolventů plzeňských práv není na fakultě v archivu univerzity ani stopy. Zřejmě skončily ve skartovačce, píše to v úterním vydání deník Právo. Zmizení záznamů Právu potvrdil Petr Bezouška, nový proděkan právnické fakulty pro studijní záležitosti.

Kabinet rozhodne o návrhu na tresty za řízení bez řidičského oprávnění

Ikona

30. listopadu 2009 - PRAHA | Návrhy na změny trestního zákoníku, novela ústavy či zpráva o životním prostředí ČR v roce 2008 bude v pondělí projednávat kabinet Jana Fischera. Ministři by měli rozhodnout, zda dají zelenou návrhu na zpřísnění trestů za jízdu bez řidičského oprávnění. ČSSD předkládá návrh zákona, v němž navrhuje rok vězení za řízení auta bez řidičského oprávnění.

Vyšetřování společnosti ČEZ potrvá zhruba dva roky

Ikona

29. listopadu 2009 - PRAHA | Vyšetřování elektrárenského gigantu ČEZ Evropskou komisí potrvá zhruba dva roky, komise chce dát firmě ČEZ prostor, aby se mohl bránit. V nedělních Otázkách Václava Moravce to prohlásil Johnatan Todd, mluvčí evropské komisařky pro hospodářskou soutěž.

ČSSD navrhuje rok vězení za řízení auta bez řidičského oprávnění

Ikona

27. listopadu 2009 - PRAHA | Kabinet Jana Fischera v pondělí projedná novelu trestního zákoníku poslanců ČSSD, která trestá řízení auta bez řidičského oprávnění rokem vězení, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti. Norma zavádí současně trest pro každého, kdo bude řídit opilý nebo pod vlivem drog.

Švýcarsko schválilo propuštění režiséra Romana Polanského na kauci

Ikona

25. listopadu 2009 - CURYCH | Švýcarský federální soud nařídil propuštění režiséra Romana Polanského z vazby na kauci. Informoval o tom ve středu francouzský deník Le Figaro. Švýcarské ministerstvo spravedlnosti zvažuje, že se proti rozsudku odvolá. Polanski nesmí opustit území Švýcarska, soud mu nařídil domácí vězení v jeho švýcarské chatě, kde bude elektronicky monitorován.

Sprejerům v Praze 2 skončila zábava, radnice najala ochránce domů

Ikona

25. listopadu 2009 - PRAHA | Sprejerům v Praze 2 skončila zábava, radnice městská části rozhodla o výběru firmy Komwag, která ochrání majetek obyvatel proti nástřikům graffiti. Letos vyčlenila radnice ze svého rozpočtu na ochranu nemovitostí nejen městské části, ale i soukromníků 10 milionů korun.

Podle odborníků lze získat přístup k soukromým údajům v datových schránkách

Ikona

24. listopadu 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Odborníci odhalili bezpečnostní chybu Informačního systému datových schránek (ISDS), která spočívá v přihlašování ke schránce přes nedůvěryhodný certifikát. Přístup k soukromé datové schránce (DS) má v současné době jakýkoli správce sítě provozující rozhraní, přes které se uživatel k DS přihlašuje.

Raiffeisen Bank vypsala odměnu půl milionu korun za dopadení lupiče z Českých Budějovic

Ikona

24. listopadu 2009 - ČESKÉ BUDĚJOVICE | Raiffeisen Bank vypsala půlmilionovou odměnu za dopadení lupiče, který letos 10. listopadu vyloupil její pobočku v Českých Budějovicích. Policejní mluvčí Jiří Matzner řekl v úterý, že policie žádá veřejnost o spolupráci při řešení případu.
Muž ve věku 35 až 50 let vstoupil do pobočky banky pět minut před jedenáctou hodinou dopoledne.

Komise ZČU shledala nedostatky u 14 absolventů doktorandského studia na plzeňských právech

Ikona

23. listopadu 2009 - PLZEŇ | V případě 14 z celkového počtu 63 absolventů doktorandského studia na plzeňské právnické fakultě zjistila komise Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) pochybení v jejich práci a dokladech. O výsledcích pátrání vyšetřovací komise informovala v pondělí odpoledne její předsedkyně Eva Pasáčková.

Strana výpisu

... 374 ...