Pražské Rudolfinum zažije galakoncert fenomenálních operních pěvců - basbarytonisty Abrazakova a sopranistky Shaguch. - Hudba - Český Metropol

Hudba

Pražské Rudolfinum zažije galakoncert fenomenálních operních pěvců - basbarytonisty Abrazakova a sopranistky Shaguch.

Praha I Milovníci vážné hudby se mohou těšit na jedinečný kulturní zážitek. V pražském Rudolfinu se 3. března 'od 19:30 uskuteční galakoncert fenomenálních ruských operních pěvců - basbarytonisty Ildara Abradzakova a sopranistky Mariny Shaguch, za doprovodu Pražské komorní filharmonie a včele s dirigentem Alexandrem Khaidravou.

 

Spojení těchto skutečně fenomenálních hlasů slibuje jedinečný zážitek. Pro Ildara Abrazakova není vystoupení v Praze novinkou, ale opět se na něj velmi těší. Operní diva, sopranistka Marinského divadla v Petrohradu Marina Shaguch poslední roky v Praze převážně žije a působí.

Tito dva fenomenální umělci zazpívají árie ke skladbám, které vytvořili hudební velikáni Giuseppe Verdi, Gioachino Rossini, Wolfgang Amadeus Mozart, Sergej Rachmaninov a Nikolaj Rimský-Korsakov. 

„Velmi se do Prahy opět těším, jak na úžasné publikum, které tam máte, tak i na svou kolegyni Marinu Saguch,” prozradil Ildar Abrazakov, který, pokud zpívá divadelní - operní role, o sobě říká, že se vždy “stává tak trochu jiným mužem”.

Ildar Abdrazakov se na českých pódiích objevil již několikrát, v roce 2015 s Annou Netrebko, o dva roky později s Rolandem Villazónem. Od svého debutu v roce 1990 v milánském Teatro alla Scala se stal významnou oporou předních světových operních domů, včetně metropolitní opery v New Yorku, Pařížské národní opery, Vídeňské státní opery a Mnichovské bavorské státní opery. Jako aktivní koncertní umělec vystoupil na londýnských BBC Proms a v Carnegie Hall v New Yorku, stejně jako s předními mezinárodními orchestry, včetně Chicagského symfonického orchestru a Vídeňské filharmonie.

Na vystoupení v Rudolfinu se už velmi těší i Marina Shaguch, která sice hlavní město ČR dobře zná, protože zde žije, nicméně koncert je zážitkem i pro ni. Její specializací jsou ruské, italské, francouzské a německé koncerty a operní repertoáry, operní role s Kirovským divadlem (v současné době známém jako Mariinské divadlo) zahrnují roli Marfy v Carské nevěstě; Tatiany v Evženu Oněginovi, Oksany v Noci před Vánocemi; Markétky ve Faustovi; Parassii v Trhu v Soročincích; Volchovny v Sadkovi, Ludmily v Ruslanu a Ludmile a Fevronie v Legeně o neviditelném městě Kitěži. Nahrávala též pro hudební vydavatelství Philips, GMB, Conifer, Chandos, Octavia, Supraphon a Hanssler.

VSTUPENKY, které mohou sloužit i jako luxusní a velmi originální vánoční dárek, lze zakoupit       v předprodejních sítích. K dispozici jsou jak VIP vstupenky obsahujicí malý raut, přípitek a lepší výhled na jeviště, tak také vstupenky pro držitele průkazek ZTP, ZTP/P a TP, kteří mají vstupné levnější.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; text-align: justify; font: 12.0px 'Times New Roman'; color: #000000; -webkit-text-stroke: #000000} span.s1 {font-kerning: none} span.s2 {text-decoration: underline ; font-kerning: none}

Získat je zájemci mohou on-line je zde pořídit zde: https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/vstupenky/ildar-abdrazakov-marina-shaguch-operni-galakoncert-rudolfinum-praha-1068642

Zdroj: Metropol / foto: archiv

Ildar Abradzakov má fenomenální hlas

Marina Shaguch je přední ruská operní diva, která žije převážně v ČR

Oba společně vystoupí 3.březa v Rudolfinu

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

33.5%

 

Ne

43.1%

 

Zlepšuje se to

23.5%