Startuje předprodej vstupenek na pražský koncert Nicka Cavea & The Bad Seeds - Hudba - Český Metropol

Hudba

Startuje předprodej vstupenek na pražský koncert Nicka Cavea & The Bad Seeds

zdroj: 2media.cz

Praha | Nick Cave & The Bad Seeds oznámili osmitýdenní evropské turné, které startuje 24.září v anglickém Bournemouth v International Centre. Evropské koncerty následují show v Austrálii (leden 2017) a v...

 

USA (květen & červen 2017). Na tomto turné bude mít evropské publikum poprvé možnost zažít koncertní podobu písní z nového alba Skeleton Tree společně s mnoha dalšími klasickými skladbami Nicka Cavea & The Bad Seeds. Nick Cave & The Bad Seeds naposledy koncertoval v Evropě na turné v roce 2013. Po třech letech se vrací a 26. října vystoupí v pražské O2 aréně. 
 
Nick Cave & The Bad Seeds vystoupí jako seskupení osmi hudebníků - Nick Cave, Warren Ellis, Martyn Casey, Thomas Wydler, Jim Sclavunos, Conway Savage, George Vjestica a Larry Mullins. 
 
Skeleton Tree, šestnácté studiové album Nicka Cavea & The Bad Seeds, je nyní v prodeji. Album vyšlo v září 2016 jeden den po premiéře snímku One More Time With Feeling – celovečerním filmu o vzniku alba, který režíroval Andrew Dominik (Chopper, The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford). Album ‘Skeleton Tree’ dosáhlo prvenství v žebříčcích osmi zemí, dostalo se mezi prvních pět alb v jedenácti zemích a do první dvacítky alb v mnoha dalších zemích. Album kapele získalo její dosud nejvyšší umístění v žebříčcích Velké Británie: 2 (OCC) a USA: 27 (Billboard), v Británii bylo oceněno stříbrnou deskou (BPI). Bylo nominováno na cenu BRIT Award (2017) v kategorii Best International Group. Kritikou vysoce hodnocení Nick Cave & The Bad Seeds prodali dosud celosvětově přes pět milionů alb. Jejich vliv je nesmírný a dalekosáhlý, jsou nadále jedněmi z umělecky nejsilnějších a nejpůsobivějších seskupení na světě. 
 
“Byli jsme na divném místě, vycházím a mžourám do světla… Je dobré zase hrát.” Nick Cave
 
“Show Nicka Cavea and the Bad Seeds je událost, nejenom koncert” Daily Review
 
“Musel by se stát zázrak, aby tohle překonala kterákoliv jiná kapela”  AMNplify
 
“Jedna z nejlepších koncertních skupin na světě” The AU Review
 
“Velkolepé je slabé slovo”  Moshcam

Zdroj: Alice Titzová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kultura  » Hudba  

 » Kraje  » Praha