Na Rock for People to bude žít a znít celé tři dny - Hudba - Český Metropol

Hudba

Na Rock for People to bude žít a znít celé tři dny

zdroj: rockforpeople.cz

Hradec Králové | Více než 9500 minut hudby, přes 200 koncertů, vystoupení, představení a DJ setů, patnáct velkých, menších i originálních komorních scén, a k tomu navíc busking, street show, fire show, sportovní...

 

exhibice a festivalové turnaje… Nabitý program festivalu Rock for People slibuje tři dny plné jedinečných nejen hudebních zážitků.  
Mezi 3. a 5. červencem do Hradce Králové míří legendární Massive Attack, punkoví matadoři The Offspring, populární Chvrches a The 1975, živelní Enter Shikari, k tanci zvoucí držitelé Grammy Nero a drum'n'bassoví kouzelníci The Qemists nebo přední metalová kapela Bullet for My Valentine. Pestrou mozaiku doplní i dobře známá jména české a slovenské hudební scény v čele s Richardem Müllerem, kapelami Tři sestry, Monkey Business, Mydy Rabycad nebo Horkýže Slíže. 
Žít a znít to ovšem nebude jen na hlavních podiích. Hudba ve všech možných podobách a polohách zaplní doslova všechny kouty Festivalparku. Kromě dvou hlavních stageí to budou zahraniční i domácí kapely rozehrávat až do pozdních nočních, a mnohdy i brzkých ranních, hodin také na Šapitó stage a Hard Rock Café stage. Druhou jmenovanou by neměli vynechat zejména příznivci říznější muziky. Naopak všichni fanoušci české hudební scény by měli zamířit k  Symbio+ stage, kde je přivítají mimo jiné The Chancers, Poletíme?, Jiří Schmitzer nebo Thom Artway. 
Rock for People ovšem nenabízí pouze hudbu. Ve Festivalparku vyroste scéna nového cirkusu, kde se v režii věhlasného souboru La Putyka mohou návštěvníci těšit na dechberoucí akrobatické výkony, kabaret, cirkus i tanec.  Nejen hudební historii z doby před pádem železné opony připomene výstava Jazzová sekce 1971 – 1988. To je pouze malá ochutnávka z nehudebního programu – stylovou „pouliční“ scénu se speciálním programem připravuje divadlo Studna, návštěvníci se mohou těšit na street art, site specific show, festivalové turnaje, chill-out zóny…
Podrobné informace na www.rockforpeople.cz.

Zdroj: rockforpeople.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kultura  » Hudba  

 » Kraje  » Královéhradecký