Jubilejní Porta po čtyři dny rozezpívala Ústí - Hudba - Český Metropol

Hudba

Jubilejní Porta po čtyři dny rozezpívala Ústí

zdroj: Ústecký kraj

Ústí nad Labem | Čtyřdenní maraton folku, country a trampské hudby v Ústí nad Labem se stal vyvrcholením oslav padesáti let od založení dnes již kultovního soutěžního festivalu zmíněných žánrů. "Před půlstoletím asi...

 

málokdo věřil, že se Porta s ohledem na její složitý vývoj dožije tak vysokého věku," řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Zastupitelé kraje zařadili akci s finanční podporou do prestižního programu Rodinné stříbro.
Přehlídka vystoupení domácích i zahraničních kapel zahájila čtvrtečním bluegrassovým předkrmem na scéně U laguny. Severní Terasou pak kromě soboty zněla hudba až do neděle. Kdo zavítal v pátek do kavárny Alibi, restaurace Medusa či do Brné, na zahradu Hvězda nebo Českého rozhlasu, určitě neprohloupil. Tady všude byli nadšenci nejen s kytarami.
Vrcholem sobotního dne, který odstartovali organizátoři slavnostním přípitkem v pravé poledne, byly tři hudební scény v ústeckém Letním kině. Dětský den doplnily folkové pecky a finále s galakoncertem uzavřely ještě před vyhlášením a táborákem královny country. Úžasnou Jitku Vrbovou s její vzpomínkou na Evu Olmerovou střídaly Olga Matušková, Petra Černocká a Věra Martinová se svými hosty, z koncertu na Moravě dorazila i nestárnoucí šoumenka Naďa Urbánková.
Ceny nejlepším předal spolu s organizátory i krajský zastupitel Pavel Vodseďálek. Interpretační soutěž vyhráli Janko Kulich & Kolegium, cenu divácké poroty získala skupina Trapas. V autorské soutěži se na 1. místě umístila Rodina autorky Šárky Schmidtové a interpreta BABYlon Band, Cenu Českého rozhlasu si odvezla česká skupina Trapas.
Jubilejní 50. ročník festivalu uzavřel v neděli večer v Centrálním parku Severní Terasa U laguny se svými oblíbenými skladbami písničkář František Nedvěd.

Zdroj: Ústecký kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Hudba  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kraje  » Ústecký