Startuje hlasování v anketě Český slavík 2009 - Hudba - Český Metropol

Hudba

Startuje hlasování v anketě Český slavík 2009

Ikona

23. září 2009, 14.30 | ČESKÁ REPUBLIKA | Ve středu mohou začít zájemci hlasovat pro své oblíbené interprety v tradiční anketě Český slavík. Bližší informace přinesly oficiální internetové stránky akce. Hlasování bude probíhat do 22. listopadu a slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v sobotu 28. listopadu od 20 hodin ve Státní opeře Praha.

 

Zájemci mohou poslat hlas svým favoritům pomocí krátké textové zprávy, internetu i osobně v sídle pořádající agentury. Podrobnější informace lze získat na www.ceskyslavik.cz.

V uplynulém roce zvítězil v kategorii zpěvák roku již po 34. Karel Gott. Zpěvák tak potvrdil svou popularitu, která mu zaručuje neotřesitelnou pozici v domácím hudebním showbyznysu. Skupinou roku byla zvolena rocková sestava Kabát. Kategorii zpěvaček opět ovládla Lucie Bílá a objevem roku se stal Marek Ztracený. Skokany roku v jednotlivých kategoriích byli zvoleni zpěvák Jarek Filgas, zpěvačka Iveta Bartošová a skupina Gipsy.cz. Slovenská skupina No Name byla oceněna v kategorii Slavíci bez hranic.

Anketa se vyhlašuje od roku 1963, kdy se ještě nazývala Zlatý slavík.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba