Velkolepé finále JazzFestBrno - Hudba - Český Metropol

Hudba

Velkolepé finále JazzFestBrno

zdroj: Radek Babička

Brno | Úctyhodných 32 cen Grammy mají dohromady na svém kontě dvě hudební legendy, které se 17. června společně sejdou na závěrečném koncertu JazzFestBrno. Hlasový kouzelník Bobby McFerrin a...

 

jazzový pianista par excellence Chick Corea představí v hale Vodova v české premiéře svůj společný koncert. Bobby McFerrin je často označován za krále hudebního humoru, Chick Corea však za svým kolegou muzikálností ani vtipností nezaostává. Vzájemně se provokují, nahrávají si hudební žertíky a s radostí do hry zapojují své posluchače. Jejich pódiové rozhovory jsou plné úcty, humoru i nedostižného duchovního napojení a návštěvníci koncertu se tak mají na co těšit.
 
Zřejmě nejtvořivější hudebník planety, milovník hudebních překvapení a okamžitých asociací Bobby McFerrin má v Česku širokou posluchačskou základnu a od svého prvního vystoupení v roce 2008 se sem s různými projekty vrátil hned několikrát. Ve své tvorbě kombinuje jazz, klasiku, pestré vlivy world music, ethno i folk se svými originálními hudebními nápady. Právě díky bohatosti vlivů a neutuchající chuti experimentovat vzniká nadčasová hudba. V posledních letech Bobby McFerrin rozvíjí jak dirigentskou, tak sólovou dráhu. Své působení rozšířil také mimo ryze hudební kruhy: spolupracoval s herci Jackem Nicholsonem, Robiem Williamsem a Billy Crystalem a partnerem mu bylo publikum prakticky na celém světě.
 
Dvacetinásobný držitel ceny Grammy, invenční skladatel, improvizátor a klavírní virtuos Chick Corea dosáhl statutu žijící legendy už v sedmdesátých letech dvacátého století, kdy formoval jazz nahrávkami jedné ze svých nejúspěšnějších kapel Return to Forever. Svoji oslnivou kariéru začal v kapelách Stana Getze, Sarah Vaughan a Milese Davise. Kompletní informace o festivalu a vstupenkách naleznete na www.jazzfestbrno.cz. Vstupenky jsou k dispozici rovněž na webu Nejkoncerty.cz a v běžných předprodejích. Festival se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana, hejtmana Michala Haška a primátora Brna Petra Vokřála.

Zdroj: Radek Babička

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Jihomoravský  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kultura  » Hudba