Kabátům se megakoncert povedl - Hudba - Český Metropol

Hudba

Kabátům se megakoncert povedl

Ikona

13. září 2009, 09.59 | PRAHA | Česká rocková kapela Kabát koncertovala v sobotu večer v Praze na Vypichu, kde svým fanouškům nabídla výběr ze svých studiových alb. Jejich pražský koncert navštívilo téměř 60 tisíc lidí, čímž Kabáti předčili i zpěvačku Madonnu, jejíž pražský koncert v srpnu vidělo 42 tisíc lidí.

 

Organizátoři koncertu chtěli předejít kolapsu městské hromadné dopravy, a proto otevřeli areál na Vypichu již 16 hodin. Avšak kolem 18. hodiny byly tramvaje a autobusy jedoucí směrem na Vypich přeplněné lidmi. Poté, co se u turniketů odbavilo kolem 60 tisíc fanoušků, Kabáti zahájili svoji velkolepou hudební show přesně ve 20 hodin.

"Chci vás za celou kapelu a management přivítat na našem po čertech velkém koncertu," uvítal diváky frontman kapely Josef Vojtek a zazněla skladba V pekle sudy válej.

Píseň Corrida uvedl Vojtek se slovy: "Na našem koncertě se stane to, co se může stát jen ve vědecko-fantastických filmech. Vrátíme se v čase do roku 2004, ze kterého pochází i tato skladba."

Následující titul Bára věnoval Vojtek všem dívkám a ženám, ale především své dceři Valentýnce, která byla ve svých sedmi letech poprvé na rockovém koncertě. V průběhu celé hudební show provedla skupina Kabát v čele s Vojtkem své fanoušky celou svojí diskografií.

Nadšení fanoušci, kteří v průběhu koncertu zpívali i tancovali, se dočkali skladeb Malá dáma, Dole v dole, Óda na konopí, Opilci v dějinách či Na sever.

Kolem 21.45 frontman skupiny vyzval fanoušky, aby vyndali z kapes zapalovače a dali je nad hlavy. "Co je? Pochybuji, že vás tady tak málo kouří," popichoval diváky Vojtek a Kabáti zahráli píseň Kdo ví jestli, kterou částečně nechali zazpívat celý dav.

"Rozloučíme se s vámi písničkou, která není na žádném studiovém albu. Je na kompilačním Suma sumárum," řekl Vojtek předtím, než odehráli titul Pohoda. Poté odešla kapela do zákulisí a fanoušci se tleskáním a pískáním domáhali přídavku.

Nakonec se Kabáti opět objevili na jevišti a v přídavku zahráli své tři největší hity - Burlaci na Volze, Žízeň a Moderní děvče.

Úspěšná skupina Kabát slaví letos dvacetileté výročí, kdy vystupuje ve stejně sestavě. Členům skupiny Kabát se s 60 tisíci prodanými lístky dokonce podařilo trumfnout popovou ikonu Madonnu, na jejíž srpnový koncert v přírodním amfiteátru na Chodově v Praze dorazilo 42 tisíc návštěvníků.

Kabát vznikl v roce 1983 v Teplicích a z původní sestavy v kapele dodnes hrají kytarista Tomáš Krulich a baskytarista a textař Milan Špalek. Skupinu dále tvoří zpěvák Josef Vojtek, bubeník Radek Hurčík a kytarista Ota Váňa. V roce 1991 vyšlo debutové album Má ji motorovou, po kterém následovaly další úspěšné desky jako Colorado, MegaHu, Go satane go, Dole v dole či zatím poslední Corrida.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba