Berlín se v červenci znovu stane metropolí techna - Hudba - Český Metropol

Hudba

Berlín se v červenci znovu stane metropolí techna

zdroj: techno.hu

Berlín | Berlín se v červenci znovu stane světovou metropolí techna. Ve městě se plánuje technoparty s názvem Průvod lásky, který navazuje na historii legendární Loveparade. Podle berlínského deníku B.Z. očekávají...

 

pořadatelé až 25.000 účastníků.
    Organizátoři tento týden nahlásili konání Průvodu lásky na 18. července. Oficiálně je akce ohlášena jako demonstrace proti vysokým nájmům a proti špatnému zacházení s běženci. Stejně jako v minulosti na Loveparade se ale očekává, že městem pojedou vozy s tanečníky, které budou do ulic hrát elektronickou hudbu.
    Loveparade se poprvé konala v roce 1989 v Berlíně, kde si v následujících dvou desetiletích vybudovala pověst nejoblíbenější technoparty na světě a na vrcholu popularity na konci 90. let se jednotlivých ročníků zúčastnil více než milion lidí.
    V roce 2007 se Loveparade přesunula do Porýní, kde se konala celkem čtyřikrát. Poslední ročník v Duisburgu v roce 2010 skončil tragédií, když dav v panice v tunelu, který sloužil jako přístupová cesta na místo konání technoparty, ušlapal 21 lidí, více než 500 dalších bylo zraněno.
    Organizátor nadcházejícího Průvodu lásky Jens Hohmann nechce chyby z Duisburgu opakovat. Podle něj bude akce v Berlíně výrazně menší než před pěti lety v Porýní a na přístupových cestách na místo konání nebudou žádné tunely. Z bezpečnostních důvodů se nebudou přímo na technoparty prodávat ani žádné alkoholické nápoje.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kultura  » Hudba