Pořadatelé přidali do prodeje poslední sadu vstupenek na koncert Faith No More - Hudba - Český Metropol

Hudba

Pořadatelé přidali do prodeje poslední sadu vstupenek na koncert Faith No More

Ikona

3. srpna 2009, 14.27 | PRAHA | Organizátoři pražského koncertu Faith No More, který se uskuteční 17. srpna, navýšili podruhé kapacitu Tesla Areny a uvolnili do prodeje další a údajně poslední várku vstupenek. Agenturu Mediafax o tom v pondělí informoval Jiří Sedlák ze společnosti Arts Marketing.

 

"Půjde o horní balkony Tesla Areny s místy na sezení. Celkem je to přibližně dva tisíce vstupenek," prozradil Borek Jiřík z pořádající agentury Charm Music.

Znovuobnovení Faith No More dorazí do Prahy v původním složení, a tak se mohou jejich fanoušci těšit na Mika Bordina, Roddyho Bottuma, Billa Goulda, Jona Hudsona a Mika Pattona. Kapela se vrací letos po 11 letech na hudební scénu a absolvuje světové turné. Do České republiky přijede formace ze srpnových koncertů v Rumunsku, Bulharsku, Portugalsku, Řecku, Turecku a Maďarsku.

Americká skupina Faith No More vznikla v roce 1981. V její hudební tvorbě se mísí prvky heavy metalu, funku, hip hopu, rocku, soulu i jazzu. Debutové album We Care a Lot vyšlo v roce 1985, následovaly úspěšné desky Introduce Yourself, The Real Thing, Angel Dust nebo Album of the Year. Členové kapely ukončili v roce 1998 spolupráci, ale letos se po letech abstinence znovu vrhli na koncertní pódia. "Po dlouhé době jsme se opět potkali a zjistili jsme, že čas nám pomohl získat odstup a nadhled nad společně strávenými roky. A i když to byla tenkrát tvrdá práce, ta muzika pořád zní skvěle. Až nyní jsme přišli na to, že jsme tenkrát asi něco dělali dobře," zaznělo v únoru v oficiálním prohlášení kapely.

Faith No More se naposledy představili v České republice v roce 1997 na festivalu v Trutnově. Domácí fanoušci tak budou po 12 letech svědky velkého comebacku legendární rockové kapely.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba