Black Eyed Peas se postarali o rekord v americké singlové hitparádě - Hudba - Český Metropol

Hudba

Black Eyed Peas se postarali o rekord v americké singlové hitparádě

Ikona

31. července 2009, 10.27 | LOS ANGELES | Americká hiphopová formace Black Eyed Peas má na svém kontě nový rekord. Jejich skladba se udržela nejdéle v historii v čele americké singlové hitparády Billlboard Hot 100, informovala o tom v pátek agentura Reuters.

 

Píseň I Gotta Feeling se udržela již popáté za sebou na první pozici a úspěšně tak vystřídala skladbu Boom Boom Pow, která dominovala celých 12 týdnů americké hitparádě. Oba singly pocházejí z nové desky skupiny Black Eyed Peas s názvem The E.N.D, která vyšla v červnu.

Druhé místo prestižní americké singlové hitparády obsadil Drake s písní Best I Ever Had. Mezi trojici největších hitů tohoto týdne patří ještě Knock You Down v podání Keri Hilsonové, Kanye Westa a Ne-Yo. Americká country zpěvačka Taylor Swiftová skončila s písní You Belong With Me těsně pod stupni vítězů a rocková formace Kings of Leon se umístila se skladbou Use Somebody na pátém místě.

Losangeleskou hiphopovou skupinu Black Eyed Peas založil v roce 1992 rapper Will.i.am a zpěvák Apl.de.ap. Debutové album Behind the Front vyšlo v roce 1998. Mezi členy skupiny patří Will.i.am, Apl.de.ap, Fergie a Taboo. Zpěvačka Fergie se k formaci přidala až v roce 2003, kdy společně vydali album Elephunk, za které získali hudební cenu Grammy.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba