Richard Müller má opět chuť koncertovat, v říjnu vyrazí na česko-slovenské turné - Hudba - Český Metropol

Hudba

Richard Müller má opět chuť koncertovat, v říjnu vyrazí na česko-slovenské turné

Ikona

31. července 2009, 22.17 | PRAHA | Po čtyřech letech se populární slovenský zpěvák Richard Müller znovu vydá na turné. Koncertní šňůru odstartuje 4. října v Brně. V pátek o tom informoval Petr Novák ze společnosti Live Nation. Po koncertu v brněnské hale Vodova se zpěvák přesune do Olomouce a následně do Ostravy.

 

 V Plzni pak zazpívá 9. října, o den později v Liberci a svoje Best od Tour 09 po šesti českých městech završí 12. října koncertem v O2 Areně v Praze, odkud se přemístí na Slovensko.

"Vloni jsem vystupoval na festivalech s rockovější verzí svých písní a atmosféra vystoupení, ohlas diváků i nálada v kapele mne nakoply a daly chuť zase živě hrát. Na příští rok sice chystám nové album, ale repertoár tohoto turné bude složený ze známých písní, které u posluchačů bodovaly v průběhu celé mojí kariéry. Velmi se na to těším," uvedl Müller.

Konečný playlist koncertů sice ještě není zcela hotov, ale už teď je jasné, že fanoušci se mohou těšit na jeho nejznámější hity, jako jsou například Po schodoch, Štěstí je krásná věc, Srdce jako kníže Rohan, Spočítaj ma nebo Nahý.

Naposledy se Müller představil pražským divákům s americkými muzikanty za zády v prosinci roku 2005. V současné době zpívá s kapelou ve složení: Erich Boboš Procházka - foukací harmonika, Peter Markuljak - kytara, Braňo Valanský - baskytara a Juraj Kuchárek - bicí.

Richard Müller poprvé veřejně vystoupil na hudební soutěži Bratislavská lyra v roce 1984. O pět let později zde zvítězil. Je autorem více než desítky sólových alb a také hudby k několika filmům a divadelním inscenacím.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba