Zpěvačka Lady GaGa boduje se svým debutovým albem - Hudba - Český Metropol

Hudba

Zpěvačka Lady GaGa boduje se svým debutovým albem

Ikona

14. července 2009, 09.11 | LOS ANGELES | Americká zpěvačka Lady GaGa boduje v americké hitparádě se svým debutovým albem. Podle úterních informací agentury Reuters se tři skladby ze zpěvaččina debutu umístily na první příčce a poslední podobný úspěch zaznamenala před 16 lety skupina Ace of Base.

 

Debutové album The Fame, které vydalo hudební nakladatelství Interscope, je nejprodávanějším hudebním počinem současnosti. Píseň Just Dance se v čele hitparád držela dva týdny, Poker Face pět týdnů a skladba LoveGame je aktuálně na první pozici americké hudební hitparády.

Podobný úspěch se svým debutovým albem zaznamenali naposledy skupina Ace of Base v letech 1993 až 1994 se singly The Sign, All That She Wants a Don´t Turn Around a zpěvačka Avril Lavigne. Tu proslavily v roce 2002 až 2003 skladby Let Go, Sk8er Boi a I´m With You, které se několik týdnů držely na první příčce hitparády.

Americká extravagantní zpěvačka a textařka italského původu Lady GaGa, vlastním jménem Joanne Stefani Germanotta, se narodila 20. března 1986 v New Yorku. Její pseudonym Lady GaGa vznikl podle názvu skladby od skupiny Queen - Radio Gaga. Své debutové album The Fame vydala v roce 2008 a na svém kontě má i spolupráci se skupinami Pussycat Dolls, New Kids On The Block a zpěvačkou Britney Spearsovou, pro které Lady GaGa skládala písně.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba