Hradecký festival Rock For People navštívilo již 25 tisíc diváků - Hudba - Český Metropol

Hudba

Hradecký festival Rock For People navštívilo již 25 tisíc diváků

Ikona

6. července 2009, 16.31 | HRADEC KRÁLOVÉ | Na 15. ročník hudebního festivalu Rock For People, který probíhá od 4. do 6. července v Hradci Králové, přijelo již 25 tisíc návštěvníků. V pondělí o tom informoval mluvčí festivalu Jiří Hlinka. "V neděli jsme pokořili hranici 25 tisíc návštěvníků a očekáváme, že dnešní večerní program přiláká další tři tisíce lidí," řekl Hlinka.

 

Zároveň dodal, že navzdory nepříznivým předpovědím počasí se letošní ročník Rock For People vydařil. "Bouřka festivalový areál zastihla tři hodiny před začátkem, ale ještě předtím, než přišel první návštěvník, stihli jsme všechny škody odklidit," dodal Hlinka.

Pondělní večerní program nabídne návštěvníkům vystoupení britské skupiny Placebo, která zahraje skladby ze svého novinkového alba Battle for the Sun. Dalšími hvězdami festivalu jsou kapely Bloc Party a Underworld z Velké Británie a na své si přijdou i příznivci český hudby. Představí se skupiny Clou, Sunshine, Lety mimo či Gipsy.cz.

Letošní 15. ročník festivalu se zatím obešel bez větších problémů. "Průběžně jsme zvětšovali plochu stanového městečka, která byla pro aktuální počet návštěvníků nedostačující. Řešili jsme několik rvaček, zlomenin končetin, vykloubené rameno a epileptický záchvat," dodal Hlinka.

Poslední tóny z hudebních scén by měly zaznít kolem druhé hodiny ranní. "Po půlnoci končí oficiální program festivalu. Vzhledem k tomu, že v úterý je již pracovní den, nebude to nic hlučného a poslední produkce na dvou menších scénách by měla skončit ve dvě ráno," uvedl mluvčí.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba