Na pražský casting Česko Slovenské SuperStar se přihlásilo více než pět tisíc zájemců - Hudba - Český Metropol

Hudba

Na pražský casting Česko Slovenské SuperStar se přihlásilo více než pět tisíc zájemců

Ikona

28. června 2009, 13.07 | PRAHA | Pražského castingu televizní soutěže Česko Slovenská SuperStar se v neděli zúčastní více než pět tisíc zájemců, kteří sní o kariéře hudební hvězdy. Informoval o tom koordinátor projektu Adam Kotalík. Zájemci o titul Česko Slovenská SuperStar se od nedělního rána začali scházet před pražským hotelem Corinthia.

 

"Přihlásilo se nám více než pět tisíc uchazečů, k nimž mohou přibýt další, kteří se nestihli zaregistrovat. Jejich počet však podle zkušeností z dřívějších konkurzů celkové číslo příliš neovlivní," uvedl Kotalík.

Všichni zpěváci, z nichž vzejde budoucí hudební hvězda, v neděli projdou předběžným výběrem a nejlepší z nich své pěvecké umění v následujících dvou dnech představí porotě, v níž za Slovensko zasedne Dara Rolins s Pavolem Haberou a Českou republiku zastoupí Ondřej Hejma a Marta Jandová. "Počet postupujících je limitován porotou, která je za jeden den schopna odbavit maximálně stovku uchazečů," dodal Kotalík.

Castingy soutěže Česko Slovenská Superstar se již v uplynulých týdnech uskutečnily v Brně a Bratislavě. Poslední zájemci se mohou o postup do soutěže ucházet 7. července v Košicích. Ze všech čtyř náborových kol vzejde skupina přibližně stovky zpěváků. Jejich další selekce se uskuteční na konci srpna v Brně, kdy před porotou vystoupí na divadelním jevišti.

Diváci budou moci Česko Slovenskou SuperStar sledovat od září v programu televizních stanic Nova a Markíza. Mezinárodní hudební soutěž bude moderovat Leoš Mareš společně s Adelou Banášovou.
První ročník pěvecké reality show Česko hledá SuperStar se uskutečnil před pěti lety a její vítězkou se tehdy stala Aneta Langerová. Po úspěchu první řady se hudební soutěž na televizní obrazovky vrátila ještě dvakrát. Dalšími českými Superstar diváci zvolili Vlastu Horvátha a Zbyňka Drdu.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba