Rapper Jovonni složil na počest Michaela Jacksona píseň Moonwalking in Heaven - Hudba - Český Metropol

Hudba

Rapper Jovonni složil na počest Michaela Jacksona píseň Moonwalking in Heaven

Ikona

28. června 2009, 13.02 | LOS ANGELES | Americký rapper Jovonni uctil památku Michaela Jacksona písní Moonwalking in Heaven, která pro miliony fanoušků představuje poctu zesnulé popové legendě. Skladba je dostupná na serveru YouTube. Jovonni hip-hopovou poctu Michaelu Jacksonovi vytvořil společně se rapperem Chanseyem J a producentem MysFitem bezprostředně po zpěvákově úmrtí.

 

Skladba na internetu koluje mezi Jacksonovými fanoušky a do svého programu ji již začala zařazovat rádia.

"Chtěl jsem králi popu vyjádřit svou poklonu. Píseň Moonwalking in Heaven jsem nedělal pro svoje fanoušky, ale je to moje soukromá pocta Jacksonovi. Lidé by jej neměli oplakávat, ale oslavovat vše, co během svého života dokázal. Ať už se vám píseň líbí nebo ne, respektujte ji," uvedl na svém webu rapper.

Fanoušci Michaela Jacksona svůj obdiv popové legendě projevili pietními akty po celém světě i zakládáním skupin na sociálních sítích, kde společně sdílejí svůj smutek. Na Facebooku vznikla skupina Web R.I.P Michael Jackson (We Miss You), do níž se dosud zaregistrovalo více než milion příznivců krále popu, kteří zde vyjadřují svou soustrast.

Michael Jackson zemřel ve čtvrtek odpoledne v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Příčinou jeho úmrtí byla pravděpodobně zástava srdce. Zpěvák na letošní rok ohlásil svůj velkolepý comeback a od 13. července měl v plánu odehrát v londýnské O2 aréně 50 koncertních vystoupení. Během své kariéry prodal více než 750 milionů hudebních nosičů, za něž získal 13 hudebních cen Grammy

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba