TV Nova a Markíza odtajnily složení poroty v Česko Slovenské SuperStar - Hudba - Český Metropol

Hudba

TV Nova a Markíza odtajnily složení poroty v Česko Slovenské SuperStar

Ikona

2. června 2009, 15.21 | BRATISLAVA | V porotě nového mezinárodního projektu s názvem Česko Slovenská SuperStar zasednou zpěváci Dara Rolins, Ondřej Hejma, Marta Jandová a Pavol Habera. Zástupci televizí Nova a Markíza, které soutěž pořádají, to oficiálně oznámili na úterní tiskové konferenci v Bratislavě.

 

Ondřeje Hejmu si česká veřejnost může pamatovat nejen prostřednictvím jeho kapely Žlutý pes, ale také na základě působení ve dvou ročnících Česko hledá SuperStar. Za porotcovským stolem zasedli na slovenské straně už také Dara Rolins, která je známá svým častým přejížděním mezi Českou a Slovenskou republikou, i Pavol Habera, jenž překvapil Slováky svým přísným přístupem k soutěžícím. Úplným nováčkem v populární reality show bude zpěvačka Marta Jandová, dcera oblíbeného lídra skupiny Olympic.

Všichni porotci se shodli, že nebudou nadržovat zástupcům své země, ale budou se snažit být objektivní. “Budu fandit tomu nejlepšímu. Je mi jedno, zda bude zpívat česky nebo slovensky,“ prohlásila Dara Rolins. Její kolega Ondřej Hejma ji doplnil: "Nejlepší na roli porotce je to, že to bude dělat tak, jak to cítí. A to já budu dělat, protože mně je úplně jedno, jestli je to Čech nebo Slovák. Když to bude borec, tak bude mít můj hlas.“

Pavol Habera se domnívá, že v soutěži nebudou rozhodovat národní vlajky, ale pěvecké výkony. “Všichni v porotě jsme se narodili v Československu, tak s tím nemáme žádný problém,“ dodal Habera.

Ředitelé obou televizí si od soutěže slibují vysokou diváckou sledovanost. V obou státech proběhly již tři úspěšné série. Petr Dvořák i Václav Mika připomněli, že se nevolí již v pořadí čtvrtá SuperStar, ale první mezinárodní hvězda. “Projekt, který chceme přivést, není SuperStar 4, ale společný česko-slovenský projekt. Je v našich zeměpisných šířkách něčím výjimečný. Neznáme mnoho situací, kdy se televize rozhodnou jít do společného projektu,“ uvedl generální ředitel televize Markíza Václav Mika a dodal: “Naším cílem je přinést divákům show, aby byla zábavná, úspěšná a trochu netradiční.“

“To, co uvidíte letos, bude nejlepší mezinárodní show, kterou můžete vůbec očekávat,“ řekl sebevědomě Petr Dvořák, generální ředitel TV Nova.

Castingy se budou konat v červnu a červenci ve dvou českých (Praha, Brno) a dvou slovenských městech (Bratislava, Košice). Věková hranice pro uchazeče o titul v soutěži Česko Slovenská SuperStar byla stanovena na 15-30 let. Vítěz získá finanční hotovost ve výši 100 tisíc eur.

Česko Slovenskou SuperStar bude moderovat Leoš Mareš a slovenskou stranu bude zastupovat Adela Banášová, která provázela již minulými ročníky slovenské verze soutěže.

První díl pěvecké reality show Česko hledá SuperStar se konal v roce 2004. Historicky první vítězkou se stala Aneta Langerová, kterou výhra v soutěži katapultovala mezi přední české interpretky. Po úspěšném prvním dílu se konalo pokračování, ve kterém zabodoval Vlasta Horváth a pod stupněm vítězů skončil Petr Bende. Třetí série se uskutečnila před třemi lety. Televizní diváci vybírali mezi finalisty Zbyňkem Drdou a Davidem Spilkou a nakonec zvolili rodáka z Karlových Varů, Zbyňka Drdu. Na české hudební scéně se však nejvíce prosadila Aneta Langerová, která od té doby vydala dvě studiová alba.

Tématické zařazení:

 » Kultura  » Hudba