Osobnosti převzaly medaile - Kultura - Český Metropol

Kultura

Osobnosti převzaly medaile

zdroj: Eva Davidová

Praha | Letos pošesté se v Senátu konalo předávání Stříbrných pamětních medailí Senátu. Z rukou předsedy horní komory Milana Štěcha toto ocenění převzalo 16 osobností vynikajících na poli vědy, kultury, sportu...

 

nebo dalších oblastí společenského života. Na výběru se podíleli senátoři a také jejich prostřednictvím občané z jednotlivých regionů. 
 
Předseda Senátu Milan Štěch při šestém ročníku této akce vyzdvihnul vlastenectví jako hodnotu, která právě tyto osobnosti spojuje, ať si to sami připouštějí nebo nikoliv. Ceremoniál se koná tradičně v předvečer Dne české státnosti. „Svatý Václav je symbolem vlastenectví. Slovo vlastenectví není dnes zrovna v módě. Na jedné straně se jako vlastenci sami nazývají lidé, kterým by daleko více příslušelo označení krajní nacionalisté. Na straně druhé je ale už samotné použití slov jako vlast, vlastenectví nebo národ někdy až přehnaně pokládáno za projev jakéhosi zpátečnictví nebo dokonce šovinismu. Skutečné vlastenectví se má prokazovat spíš činy než slovy. A to je právě případ osobností, které oceňujeme Stříbrnou pamětní medailí Senátu Parlamentu ČR. Pro mě to jsou vlastenci, kteří svou prací, svými zásluhami, mnohdy i svou odvahou a nasazením přispěli a přispívají ke zlepšování kvality života v naší vlasti. V některých případech se zasloužili také o šíření dobrého jména České republiky ve světě. Jsou to zkrátka lidé, kterým bychom měli vyjádřit svou úctu a hlasité poděkování,“ uvedl ve svém projevu k oceněným Milan Štěch.

Zdroj: Eva Davidová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kraje  » Praha  

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

31.8%

 

Ne

40.6%

 

Zlepšuje se to

27.6%