Památce válečného hrdiny Jaroslava Klemeše - Kultura - Český Metropol

Kultura

Památce válečného hrdiny Jaroslava Klemeše

zdroj: Město Ústí n. L.

Ústí nad Labem | Památku čestného občana Ústí nad Labem, válečného hrdiny generálporučíka Jaroslava Klemeše, mohou občané uctít na pietním místě před magistrátem. Ke smutečnímu oznámení lze pokládat...

 

květiny, svíčky nebo jen v poklidu postát a zavzpomínat na velkého muže, který v Ústí nad Labem našel na dlouhá léta domov.
Jaroslav Klemeš zemřel v pondělí odpoledne v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. Byl posledním z parašutistů, kteří byli za války vysazeni na území protektorátu. Zapojil se aktivně do odboje, jako radista vysílal zprávy do Londýna i během květnového povstání.
Po válce byl perzekuován a vězněn. Dostal se i do pracovního tábora ve Všebořicích a po propuštění mu byl nařízen pobyt ve městě. Pracoval v ČSAD. Rehabilitován byl až v roce 1968, plně oceněn byl až po listopadu 1989. Je nositelem řádu Bílého lva a dalších vysokých vyznamenání.
Rozloučení s generálporučíkem Jaroslavem Klemešem proběhne se všemi vojenskými poctami v pondělí 14. srpna od 15.00 v krematoriu v Praze Strašnicích. Jeho památku tam uctí také primátorka Věra Nechybová.

Zdroj: Město Ústí n. L.

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kraje  » Ústecký  

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

32.3%

 

Ne

39.1%

 

Zlepšuje se to

28.6%