Kultura - Český Metropol

Kultura

Ples dal Klokánku šedesát tisíc

Ikona

1. dubna 2008 - Chomutov - Legenda české popmusic Hana Zagorová, zpěvák a tanečník Roman Vojtek a v roli moderátora Jan Čenský patřily k hvězdám Reprezentačního plesu města Chomutova, který v místním divadle zakončil plesovou sezónu. Všichni účastníci plesu se stali součástí charitativní akce. Ples se těšil se jako obvykle těšil velkému zájmu.

V Mostě má premiéru Jasnovidec

Ikona

19. března 2008 - Most- Mostecké městské divadlo jako svou třetí letošní premiéru uvedlo v březnu hru Jasnovidec, adaptaci románu Liona Feuchtwangera Bratři Lautensackové, ve kterém se autor vrátil k temnému období nástupu NSDAP k moci, jež dramaticky ovlivnilo životy milionů lidí nejen v Německu, ale i po celém světě. Hru režíruje Zbyněk Srba, který je s Vlastimilem Novákem i autorem divadelní adaptace románu.

Vladimír Drápal: Kult celebrit je mi odporný

Ikona

19. března 2008 - Vrchlického divadlo v Lounech se od doby svého znovuotevření po rekonstrukci stalo společenským centrem, do něhož váží cestu návštěvníci z Lounska, ale i ze vzdálenějších míst celého regionu. Může za to osobnost ředitele Vladimíra Drápala, který se ze stoupence undergroundové kultury vyšvihl na post šéfa oficiálního městského kulturního zařízení a vytvořil mu solidní divácké zázemí, aniž by se přitom zpronevěřil svému vyhraněnému vkusu. S noblesou se dokáže zhostit úvodního slova k představení renomovaného divadelního souboru, uvést jazzový koncert, stejně tak jako zahájení výstavy Milana Knížáka „Za všechno můžu já“ v divadelní kavárně. Každý, kdo se 4. března zúčastnil vernisáže, to může potvrdit. Mistr Knížák byl bezvadný a Drápal také.

Strana výpisu

... 144

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

32.3%

 

Ne

39.5%

 

Zlepšuje se to

28.3%