Odkazy v záhlaví webu - Český Metropol

Odkazy v záhlaví webu

Český METROPOL č. 9/2015

Jelínek Holding slaví 25 let

 

TRADICE – SERIÓZNOST – KVALITA. Tento slogan provází společnosti, tvořící JELÍNEK HOLDING, už plných pětadvacet
let. Její zakladatel a majitel Václav Jelínek hodnotí uplynulé čtvrtstoletí.

 

Stáhněte si noviny v PDF

 

 

 

Nominace na Osobnost roku Libereckého kraje

 

Kategorie podnikání a management


Dalibor Dědek, majitel a zakladatel firmy Jablotron, která se na trhu prosadila zabezpečovací technikou a díru do světa udělala takzvaným maximobilem. Chce přispět ke zlepšení situace v technickém školství založením vlastní střední školy. Rád by ji otevřel ve školním roce 2017/2018.

Jiří Mikula, pekař a majitel sítě pekáren a cukráren  v regionu, vyrábí produkty se známkou regionální produkt Českého ráje, podporuje řadu akcí a je významným sponzorem regionu.


MUDr. Luděk Nečesaný, MBA, předseda představenstva a generální ředitel Krajské nemocnice Liberec. Vynikající manažer. Liberecká i turnovská nemocnice hospodaří pod jeho vedením se ziskem a mezi zdravotnickými zařízeními v rámci ČR má výbornou pověst.

Ing. Lukáš Pytloun, jeho společnost působí na trhu od roku 2003, kdy poskytovala ubytování dělníkům pouze v jedné bytové jednotce. Z malé firmy se stal jeden z největších ubytovatelů  v Libereckém kraji. Provozuje rovněž gastronomické služby.

Jiří Urban, šperkař a klenotník proslavil město Turnov a Českou republiku po celém světě výrobou unikátních šperků, jako například darů ČR pro papeže Jana Pavla či anglickou královnu Alžbětu. Byl vybrán jako jediný z evropských klenotníků k výrobě kopií císařské koruny říše římské, Sedlecké monstrance a dalších unikátních děl.

 

 

Kategorie veřejná správa včetně zdravotnictví, školství a sociálních věcí


Mgr. Marie Fryaufová, vrchní sestra Krajské nemocnice Liberec. Odbornice i člověk na svém místě. Ve volném čase připravila společně se zdravotními sestrami charitativní kalendář, kde využila odpadů zdravotnického materiálu. Ráda vymýšlí a pořádá další akce.


Mgr. Ivan Lacko za celoživotní přínos pro školství a rozvoj města Nový Bor a regionu Novoborsko. Je učitelem matematiky a tělesné výchovy na ZŠ nám. Míru v Novém Boru. Založil tradici Novoborských olympiád, byl starostou i místostarostou města. Významně se zasloužil o systematickou podporu občanských a sociálních služeb, když započal s výstavbou domů s pečovatelskou službou.


PhDr. Dušan Kotlár, učitel ve výchovném ústavu, zakladatel cimbálové muziky a autor Knížky romských povídek za dlouholetou pedagogickou činnost.


Jiří Vosecký, český politik a bývalý sklář, v letech 2008 až 2014 místopředseda Starostů pro Liberecký kraj, od října 2014 senátor za obvod č. 36 – Česká Lípa. V letech 1996–2014 starosta obce Okrouhlá, kde se dobře žije.


Prof. Ing. Miroslav Václavík, CSc. je představitelem aplikovaného výzkumu na nejvyšší teoretické úrovni. Přitom dokáže výsledky výzkumu a vývoje realizovat ve výrobních podnicích. Jeho osobnost spojuje vynikající manažerské schopnosti, vědecko-výzkumnou činnost i pedagogické působení.

 

 

Kategorie kultura


Eva Kordová, významná osobnost Turnova, která je řadu let iniciátorem a realizátorem mnoha kulturních akcí, jedinečná osobnost v oblasti rozvoje a podpory čtenářství u dětí, nositelka Ceny obce Turnově, ocenění Knihovník Libereckého kraje.  Připravuje programy pro rodiny, děti, seniory, moderuje řadu kulturních akcí.


Zdeněk Peřina, emeritní herec, loutkář a režisér Naivního divadla Liberec, nositel Ceny Thálie vdechuje život loutce, a sám přitom zpravidla zůstává zrakům diváků skryt.  Přesto herecké umění loutkoherců často sklízí uznání divadelních odborníků. Zdeněk Peřina hrál v libereckém loutkovém divadle pro děti více než 40 let, jako herec účinkoval v 97 inscenacích. Několik jich nastudoval také jako režisér, například Vánoce s Kulišákem, Tři přadleny nebo Čerty z Ještědu.


Martin Hybler, hudební skladatel, uznávaný v široké odborné hudební veřejnosti ČR, jeho skladby byly dvakrát interpretovány při nejznámějším hudebním svátku Pražské jaro. Spolupracuje s předními českými orchestry a sólisty, vede turnovský pěvecký sbor Carmina, obětavě spolupracuje s dalšími turnovskými pěveckými sbory Antonín Dvořák a Musica Fortuna, hudebně doprovází mnohé kulturní pořady v městě a okolí.

PhDr. Vladislav Jindra, učitel, historik a dlouholetý kronikář města Nový Bor, kulturní pracovník na Českolipsku, mimo jiné autor třídílné historické publikace Dějiny Nového Boru, podrobně mapující dějiny města od jeho založení až do roku 1945. Stále patří k mimořádně aktivním lidem. Celý svůj život se zabývá regionální historií, přednáší veřejnosti, píše články do tisku, podílí se na vydání historických publikací.
 
František Peterka, herec Divadla F. X. Šaldy. Má výrazný komediální talent, v českém filmu debutoval ve snímku Černý prapor z roku 1958. Mezi jeho nejznámější filmové role patří série komedií Zítra to roztočíme, drahoušku, Co je doma, to se počítá, pánové a Příště budeme chytřejší, staroušku!

 

 

Kategorie sport


Petra Chocová (PK Česká Lípa), plavání - Rekordmanka v prsařských disciplínách na 25 i 50 metrovém bazénu a reprezentantka ČR, v roce 2014 překonala již svůj jubilejní 80. český rekord v prsařských disciplínách, v anketě Českého svazu plaveckých sportů vyhodnocena jako 2. nejlepší plavec ČR, čtyřnásobná mistryně ČR kategorie Masters, kde překonala 3 světové rekordy v disciplínách 50 a 100 m prsa, 100 m polohový závod. České akademické hry: 1. na 50, 100 m prsa, 50 m volný způsob;  2. místo na 50 m motýlek, Mistrovství ČR mistryně ČR na 50 a 100 m prsa; 2. místo 200 m    prsa, ME Berlín 6. místo 50 m prsa, 7. místo 100 m prsa, účastnice MS v Doha (Katar).


Gabriela Soukalová (SKP Kornspitz Jablonec n. N., biatlon - 2. a 4. místo v jednotlivcích, 2. místo smíšená štafeta, 4. místo štafeta žen na ZOH v Soči, ve SP na  1. místě  (malý globus) – závod jednotlivců,  4. místo celkově.


Roman Koudelka (LSK Lomnice n. Popelkou), skoky na lyžích - 16. a 19. místo na ZOH, 6. místo na MS v letech, 3x 1. a 2 x 2. místo v závodech SP, 1. místo na MČR.


Ondřej Rybář (SKP Kornspitz Jablonec n. N.), biatlon
- Trenér úspěšných biatlonistů SKP Kornspitz Jablonec, který se podepsal na všech jejich úspěších nejen v roce 2014. Nejlepší profesionální trenér v ČR za minulý rok.


Ondřej Moravec (SKP Kornspitz Jablonec n. N.), biatlon - 2., 3. a 8. místo v jednotlivcích a 2. místo ve smíšené štafetě na ZOH 2014 v Soči. Celkově ve světovém poháru 15. místo.

 


 

Kategorie dobrý skutek


Miroslav Pivoňka je od svého dětství členem Sboru dobrovolných hasičů v Chrastavě. Jako dospělý se stal členem zásahové jednotky a od roku 1986 jejím velitelem. Věnoval své práci veškerý volný čas, víkendy, svátky. Po téměř 30 letech z vlastní vůle skončil jako velitel zásahové jednotky, ale je nadále jejím členem. Plně se nadále věnuje své lásce - Muzeu hasičské techniky, jehož je nejen zakladatelem, ale od počátku do současnosti i jeho správcem.

 

Nadace SYNER pod vedením Evy Syrovátkové a Ivy Urbanové už 15 let rozděluje ročně mezi potřebné 3 miliony korun. Pomáhá hendikepovaným, teenagerům, kteří by rádi dostudovali, dětským domovům ve Fýdlantu, Dubé-Deštné, České Lípě a dalších místech Libereckého kraje. Přispívá seniorům v Českém Dubu, je partnerem  přehlídky tvořivosti mateřských škol LK Mateřinka. Nadace SYNER každý rok pravidelně pořádala odpolední zábavní program pro pěstounské rodiny. Z pomoci bližním nečiní show, ale každý měsíc přispívá k tomu, aby se v některé rodině neřešitelná situace stala jednodušší a méně bolela.


František Zikuda  za  odbornou i finanční péči šachovému klubu v Turnově a  především za finanční pomoc  a sponzoring řady sportovních akcí,.

Občanské sdružení Šance zvířatům Liberec.
Dobrovolníci poskytují dočasná domácí depozit týraným a opuštěným zvířatům a široce propagují jejich adopce.

Dobrovolnické centrum Dobromysl Krajské nemocnice Liberec.  Zcela obyčejní lidé, kteří dobrovolně věnují svou energii, čas, dovednosti a vědomosti ve prospěch pacientů. To vše činí bez nároku na finanční odměnu a ve svém volném čase.

 

Hlasovat v anketě můžete zde.

 

 

 

 

Český METROPOL č. 8/2015

Kristina Kloubková: Budu hledat rozkvetlou třešeň

 

Bývalá tanečnice, herečka a moderátorka TV Nova, Kristina Kloubková, měla letos obavy, že jaro ani nepřijde.
Dočkala se a užívá si spolu s dcerkou sluníčko i kvetoucí stromy.

 

Stáhněte si noviny v PDF

 

 

 

Český METROPOL č. 7/2015

Josef Matějka čerpá od Bati

 

Začínal na zelené louce před třiadvaceti lety. S rodinou a týmem vybudoval betonářskou společnost CS-BETON
Velké Žernoseky. Ústečan Ing. Josef Matějka.

 

Stáhněte si noviny v PDF

 

 

 

Český METROPOL č. 6/2015

Primátorka Děčína Marie Blažková: Máme stejný zájem

 

Symbolických sto dní v úřadě má za sebou nová primátorka statutárního města Děčín Marie Blažková. Metropol se jí zeptal na to, s jakými představami do politiky vstupovala, do jaké míry se podobají realitě a co je pro ni nejdůležitější.


Stáhněte si noviny v PDF

 

 

 

Český METROPOL č. 5/2015

Teplický radní Dominik Feri: Jsem optimista

 

Je nejmladším radním v České republice. Čeká ho maturita, nedávno úspěšně složil přijímací zkoušky na vysokou školu.
Proč vstoupil do politiky, kde čerpá zkušenosti a čeho chce osmnáctiletý Dominik Feri z Teplic dosáhnout?

 

Stáhněte si noviny v PDF

 

 

 

Český METROPOL č. 4/2015

Rodina je pro mne to nejdůležitější

 

Veroniku Architevu čeká premiéra divadelní zájezdové hry Liga proti nevěře, kterou zkouší s Míšou Kuklovou a Ivo Šmoldasem. Poté vyrazí na měsíc do Ameriky.

 

 

Stáhněte si noviny v PDF

 

 

 

 

Český METROPOL č. 3/2015

Čtenáři zvolili osobnosti roku

 

1. Tak to jsou ony – Osobnosti roku Ústeckého kraje 2014 tak, jak je vybrali čtenáři. Na snímku zleva MUDr. Karel Edelmann, Ph. D. (kategorie veřejná správa), Dr. Ing. Štěpán Popovič, CSc. (podnikání a management),
Lucia Súkeníková (cena poroty – BHK Most), Robert Kysela (generální manažer HC Verva Litvínov převzal cenu pro Martina Ručinského v kategorii sport), Markéta Jeřábková (BHK Most),
PhDr. Mgr. Patrik Christian Cmorej. MSc. (dobrý skutek) a moderátor Vladimír Hron (převzal cenu pro Josefa Aloise Náhlovského v kategorii kultura). Blahopřejeme!

 

Stáhněte si noviny v PDF

 

 

 

Český METROPOL č. 2/2015

Chci si užívat každý nový den

 

Heidi Janků se vloni rozhodně nenudila. Moderovala Intim night na TV Barrandov a vystupovala na mnoha koncertech po celé České republice.

 

Stáhněte si noviny v PDF

 

 

 

Český METROPOL č. 1/2015

Oldřich Bubeníček: V Bílině jsem doma, chci pro ni něco udělat

 

V Bílině se v sobotu 31. ledna konají opakované volby do městského zastupitelstva. Kandidátku KSČM opět vede
současný opoziční zastupitel, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, a na volebním programu z října
loňského roku nemá, co měnit.

 

Stáhněte si noviny v PDF

 

 

 

Český METROPOL č. 27/2014

Milan Drobný: A život běží dál

 

Milan Drobný oslavil 8. prosince 70. narozeniny. Při příležitosti jubilea uspořádá 13. ledna 2015 galakoncert
v Lucerně pod názvem A život běží dál. Popřát a zazpívat mu přijde řada umělců. Metropol je mediálním partnerem
akce.

 

Stáhněte si noviny v PDF

 

 

 

Strana výpisu

... 13 ...