Závodníci i fanoušci jubilejní Jizerské 50 pomohli pohybem - Charita - Český Metropol

Charita

Závodníci i fanoušci jubilejní Jizerské 50 pomohli pohybem

zdroj: Soňa Holingerová

Jablonec nad Nisou | ČEZ Jizerská 50 přichystala všem příznivcům lyžování další nezapomenutelný víkend. Zasněžené Jizerky přivítaly tisíce závodníků všech věkových kategorií i výkonností, kteří navíc společně s...

 

fanoušky pomáhali s mobilní aplikací EPP – Pomáhej pohybem. Sportováním s EPPkou i závoděním na rotopedu přispěli Centru handicapovaných lyžařů, Dětskému domovu ve Frýdlantu a podpořili účast handicapovaného sportovce Jana Tománka na švédském Vasově běhu.
 
Letošní ČEZ Jizerská 50 nebyla jen o zdolávání kilometrů v bílé stopě. Všichni závodníci hlavního 50kilometrového závodu pomohli svým pohybem Centru handicapovaných lyžařů. Pomocí čipů, které měli na nohou, nasbírali v aplikaci EPP body, které Nadace ČEZ přeměnila v příspěvek v hodnotě 203 563 tisíc korun. Ke startujícím se přidali i jejich fanoušci, kteří přispěli prostřednictvím pohybu na oranžovém rotopedu v ČEZ Energy zóně přispěli dalšími 51 613 korunami. Celkem Nadace ČEZ věnuje Centru handicapovaných lyžařů 255 176 korun. Centrum handicapovaných lyžařů, které poskytuje zázemí handicapovaným lyžařům z celé republiky, peníze využije na pořádání výukových kurzů lyžování pro tělesně postižené děti a dospělé a na uhrazení účasti postižených sportovců na mezinárodních závodech. 
 
Uživatelé aplikace EPP – Pomáhej pohybem ale pomáhali i na dálku, z celé České republiky. „Lidé se nechali inspirovat závodníky slavné Jizerské 50 a pomáhali, co jim síly stačily. Během celého víkendu nasbírali tisíce bodů a přispěli například vrcholovému handicapovanému sportovci Janu Tománkovi, který se díky nim na začátku března zúčastní legendárního dálkového Vasova běhu ve Švédsku,“ uvedla Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ. Získané body pro Jana Tománka nadace přeměnila v příspěvek ve výši 100 tisíc korun. 
Stovky lidí s nainstalovanou EPPkou přispěli také Dětskému domovu ve Frýdlantu. Ten za získaných 70 tisíc korun zakoupí nové běžecké lyže, hole a boty, aby mohly všechny jeho děti sportovat. 
Podpořit vybraný veřejně prospěšný projekt prostřednictvím aplikace EPP Pomáhej pohybem je velmi jednoduché. Stačí si ji nainstalovat do svého telefonu a pomocí vlastního pohybu generovat body, které Nadace ČEZ následně přemění ve finanční příspěvek. Aplikace zaznamenává hned několik druhů aktivit, jako například běh, chůzi, jízdu na kole nebo právě lyžování. Celkem už s aplikací EPP Pomáhej pohybem pomáhá přes 266 tisíc lidí. Více na www.pomahejpohybem.cz.

Zdroj: Soňa Holingerová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Liberecký  

 » Sport  

 » Charita