Krajská zdravotní přijala finanční dar pro Komplexní onkologické centrum - Charita - Český Metropol

Charita

Krajská zdravotní přijala finanční dar pro Komplexní onkologické centrum

zdroj: KZ

Ústí nad Labem | Ústecká kapela The Boom, která letos slaví 26. výročí vzniku, uspořádala v Domě kultury města Ústí nad Labem tradiční vánoční charitativní koncert. Na organizaci akce se podílela, stejně jako v...

 

minulých letech, společnost Adler Czech, a. s., která letos věnovala Onkologickému oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem 100 tisíc Kč.
Peněžní částku společnost Adler Czech, a. s., získala mimo jiné prodejem triček, která nesla poselství a podpis známé módní návrhářky Liběny Rochové Nebe nezná vyvolených. Liběna Rochová navštívila před koncertem ústecké onkologické oddělení a pozdravila se s pacienty. „Každý zdravý člověk by měl pomáhat lidem, kteří to štěstí nemají. Když jsem se o tomto projektu dozvěděla, přišlo mi jako samozřejmost ho podpořit. Již v minulém roce se trička prodávala a výtěžek byl úžasný, proto jsem neváhala jít do projektu v letošním roce znovu,“ uvedla módní návrhářka Liběna Rochová. 
Martina Chodacká, primářka Onkologického oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., uvedla, že stejně jako v minulých letech využijí získané peníze na zlepšení zázemí pro pacienty. „Z posledních ročníků benefičních koncertů jsme veškerý výtěžek využili na rekonstrukci a vybavení jídelny a společenských místností pro pacienty lůžkového oddělení. I letos získané finanční prostředky použijeme na zkrášlení prostor pro nemocné, aby byl pro ně pobyt na našich stanicích co nejpříjemnější. Chtěla bych svým jménem, jmény svých spolupracovníků i onkologických pacientů velmi poděkovat členům skupiny The Boom, společnosti Adler i všem sponzorům, za dlouholetou finanční podporu našeho pracoviště," řekla MUDr. Martina Chodacká.

Zdroj: KZ

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Charita  

 » Kraje  » Ústecký