Stezku mezi Sobočicemi a Zásmuky oživilo nové hřiště pro děti - Charita - Český Metropol

Charita

Stezku mezi Sobočicemi a Zásmuky oživilo nové hřiště pro děti

zdroj: ČEZ

Zásmuky / Sobočice | Středočeský kraj se dočkal dalšího Oranžového hřiště. Multifunkční hrací plocha, která slouží zejména dětem, přirozeně navazuje na naučnou stezku a hlavní pěší trasu mezi obcí Sobočice a...

 

městem Zásmuky. Vybudování hřiště podpořili uživatelé mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem, kteří pro něj vysportovali 100 tisíc korun. Informoval o tom Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy.
Sestava herních prvků je umístěna na začátku obce Sobočice a přirozeně navazuje na tamní naučnou stezku vedoucí k městu Zásmuky. Multifunkční hřiště láká děti třeba na opičí dráhu, provazolezeckou pavučinu, houpadla nebo pískoviště z anýzového dřeva. „Přidružená obec Sobočice nedisponuje žádnými podobnými prostory pro volnočasové aktivity a setkávání místních dětí ani dospělých. Kromě herních prvků pro děti, kterým plocha poslouží především, jsme tak chtěli adekvátní vyžití nabídnout i starším lidem, zejména seniorům z obou obcí, a tak jsme nechali nainstalovat ještě sportovně-relaxační prvek – lavičku s pedály. Vzhledem k přímé návaznosti na naučnou stezku by hřiště mělo sloužit i třeba jako cílový bod přírodovědných procházek dětí z naší mateřské školy,“ uvedl Josef Krombholz, starosta města Zásmuky. 
Oranžové hřiště, které vytváří plnohodnotné zázemí pro aktivní trávení volného času a setkávání místních dětí i dospělých uprostřed malebné středočeské přírody, bude všem návštěvníkům ze Zásmuk, Sobočic i širokého okolí otevřeno bez omezení. Na jeho vybudování vynaložilo město 205 130 korun, 100 tisíc pokryl příspěvek Nadace ČEZ, 85 130 korun šlo z městského rozpočtu, se zbytkem pomohli místní dárci. 
Příspěvek od Nadace ČEZ přitom vysportovali uživatelé aplikace EPP – Pomáhej pohybem. „Nejen nám, ale i uživatelům naší aplikace se moc líbil nápad vybudovat hrací a sportovní plochu na oblíbené spojnici dvou obcí v podobě naučné stezky, kterou vyhledávají i děti a dospělí z širokého okolí. Do sbírání bodů se proto pustili s nadšením a pomohli obyvatelům Sobočic získat herní a sportovní prostor, který jim dosud chyběl,“ kvitovala Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ. 
Podpořit vybraný veřejně prospěšný projekt prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem je velmi jednoduché. Stačí si ji nainstalovat do svého telefonu a pomocí vlastního pohybu generovat body, které Nadace ČEZ následně přemění ve finanční příspěvek. Aplikace zaznamenává hned několik druhů aktivit, kromě tance také například běh, chůzi nebo jízdu na kole. Celkem už s aplikací pomáhá přes 230 tisíc lidí. Více na www.pomahejpohybem.cz. Zdroj a foto: ČEZ, foto: Starosta Zásmuk Josef Krombholz si za asistence dětí z místní mateřinky rovněž vyzkoušel šlapadla, která by měla sloužit jako sportovně-relaxační prvek hlavně seniorům. Děti z místní mateřinky, do níž docházejí nejen ty ze Zásmuk a Sobočic, ale i z dalších obcí v katastru města, se hned první den na novém multifunkčním hřišti doslova vyřádily. Všechny zlákala jak opičím dráha, tak i provazolezecká pavučina či houpadla.

Zdroj: ČEZ

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Středočeský  

 » Charita