The Tap Tap: Koncert pro hospic byl nářez - Charita - Český Metropol

Charita

The Tap Tap: Koncert pro hospic byl nářez

zdroj: město Litoměřice

Litoměřice | „Teda to byl nářez! Koncert pro hospic v Litoměřicích se energií vyrovnal nejnašláplejším rockovým akcičkám. Holky z Puellae cantantes s námi pařily na podiu a zpívaly naplno pro vyprodaný sál. Díky.“ Tak...

 

na svých facebookových stránkách zhodnotil frontman kapely The Tap Tap charitativní koncert v domě kultury, který pro Hospic sv. Štěpána již popáté uspořádal Nadační fond Kalich za podpory města Litoměřice a ve spolupráci s MKZ. 
Zdravotně handicapovaným členům The Tap Tap tleskalo více než pět stovek diváků ve stoje. Zapálení, s jakým ke koncertu přistoupili, bylo strhující. Stejně jako nasazení dívek z pěveckého sboru Puellae cantantes pod vedením sbormistra Romana Pallase. Třešničkou na dortu se stalo předání šeku předsedou správní rady NF Kalich Alexandrem Vondrou ředitelce hospice Monice Markové. Výtěžek ze vstupného totiž dosáhl částky 100 tisíc korun. 200 tisíc korun předal místostarosta Pavel Grund za město Litoměřice, které i přes pravidelnou každoroční podporu rozhodlo o mimořádném finančním příspěvku. Dalších 50 tisíc korun hospici darovali manželé Kuldovi. Tři tisíce pak mezi sebou vybraly pro hospic zpívající „Puelky“.
Těsně před vyvrcholením akce pořádané v rámci Litoměřického kulturního léta předal starosta Ladislav Chlupáč společně s vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu Renátou Jurkovou Ceny Aloise Klara. Pro sošky představující poděkování za dlouhodobý přínos ve zdravotní a sociální oblasti si na podium přišli vedoucí litoměřického Klokánku Ivana Prudičová a ředitelka Diakonie ČCE Irena Opočenská, nominované za sociální oblast. Za oblast zdravotnictví cenu převzal loni do důchodu odcházející primář litoměřické nemocnice Ivan Brambaški.  Důchodového věku je i bývalá vrchní sestra litoměřické léčebny dlouhodobě nemocných Jaroslava Krahulíková, která si cenu vzhledem ke své právě probíhající dovolené převezme dodatečně.

Zdroj: Město Litoměřice

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kultura  » Hudba  

 » Charita  

 » Kraje  » Ústecký  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření