Orlí hnízdo v Hrádku nad Nisou - Charita - Český Metropol

Charita

Orlí hnízdo v Hrádku nad Nisou

zdroj: Soňa Holingerová

Hrádek nad Nisou | Severočeské město Hrádek nad Nisou rozšířilo přes letní prázdniny zrekonstruované dětské hřiště o nový moderní herní prvek – Orlí hnízdo. To slouží veřejnosti ve zrevitalizovaném parku v...

 

centru města, který denně navštěvují desítky místních dětí i dospělých, od nového školního roku. Instalaci moderního herního prvku v Hrádku podpořila Nadace ČEZ 200 tisíci korunami.
 
Park Generála Svobody v centru severočeského města byl v minulém roce zrekonstruován, bezbariérové úpravy se dočkal i jeho přístup a zároveň při rekonstrukci došlo také k realizaci první etapy obnovy tamního dětského hřiště. „V průběhu loňské revitalizace parku jsme odstranili nevyhovující herní prvky a nainstalovali jsme lanovou síťopyramidu. Letos jsme jej chtěli doplnit o další komplexní herní prvek, který možnosti hrací plochy podstatně rozšíří, a volba padla na Orlí hnízdo,“ sdělil místostarosta města Pavel Farský. Nové Orlí hnízdo v Hrádku nad Nisou, jež se klene do výšky necelých čtyř metrů, zahrnuje například sklolaminátovou skluzavku, originální Ptačí hnízdo HUCK, provazový žebřík nebo dráhu z lan a sítí. 
 
Vzhledem ke svému umístění v centru a nedávné revitalizaci patří hřiště v parku Generála Svobody k nejnavštěvovanějším hracím plochám ve městě. I díky novému prvku jej mohou využívat děti všech věkových kategorií bez omezení jak v rámci svého volného času, tak v průběhu školního vyučování nebo družiny. Pořízení Orlího hnízda vyšlo město celkem na 305 821 tisíc korun. 200 tisíc pokrylo díky příspěvku Nadace ČEZ, zbytek uhradilo z vlastního rozpočtu a sponzorských darů místních firem.
 
Nadace ČEZ pomáhá městům a obcím po celé České republice budovat dětská a sportovní hřiště již od svého založení v roce 2002. V průběhu letošních letních prázdnin slavnostně otevřela jubilejní 400. podpořené Oranžové hřiště. „Města a obce z celé republiky projevují neutuchající zájem o náš příspěvek na budování hřišť. Tentokrát jsme rádi pomohli Hrádku nad Nisou, když se rozhodl vybudovat v centru města moderní klidovou zónu s pestrými možnostmi vyžití pro aktivní děti a mládež,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

Zdroj: Soňa Holingerová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Charita  

 » Kraje  » Liberecký