Skupina ČEZ podporuje zrakově postižené z Nadačního fondu Mathilda - Charita - Český Metropol

Charita

Skupina ČEZ podporuje zrakově postižené z Nadačního fondu Mathilda

V rámci Skupiny ČEZ byla první kasička Nadačního fondu Mathilda umístěna v Zákaznickém centru na Praze 8. Při její slavnostní instalaci nechyběla ani patronka fondu Mathilda Nosticová a tři vodící pejsci, jeden s vlastní nevidomou paničkou.

Liberec | Návštěvníci Zákaznického centra Skupiny ČEZ v Liberci mohou nyní pomáhat dobré věci, a to dobrovolným finančním příspěvkem do charitativní kasičky Nadačního fondu Mathilda. Liberecké Zákaznické...

 

centrum se tak dnes připojilo k dalším osmi v České republice, kde lze pomoci osobám s těžkým zrakovým postižením. Kasička se nachází ve vstupní hale, hned vedle automatu na kávu. Informoval o tom Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy.
První dobročinnou kasičku nainstalovala Skupina ČEZ ve svém Zákaznickém centru v Praze 8. Postupně k ní přibyly nebo ještě přibydou kasičky v Zákaznických centrech v Plzni, Ostravě, Liberci, Olomouci, Kladně, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Karlových Varech a Trutnově. S  nápadem přišli čtyři zaměstnanci ČEZ, kteří Nadačnímu fondu Mathilda jezdí pravidelně pomáhat v rámci firemního odborného dobrovolnictví. 
„Dobročinné kasičky nejsou zdaleka naším prvním společným projektem s Nadačním fondem Mathilda. Teď ale navíc zapojujeme i všechny naše zákazníky, kterým není lhostejná pomoc potřebným,“ říká Michaela Chaloupková, lídr CSR aktivit Skupiny ČEZ. Energetická společnost přitom s fondem spolupracuje dlouhodobě. Dříve jej podpořila například při vybudování speciální počítačové učebny pro nevidomé a přispěla na chovnou fenu pro chov vodicích psů. Díky týmu odborných dobrovolníků z řad zaměstnanců ČEZ navíc letos získal 30 tisíc korun prostřednictvím zaměstnaneckých grantů Nadace ČEZ na letní soustředění majitelů vodících psů. 
Nadační fond Mathilda využije příspěvky z kasiček na projekty usnadňující život lidem 
s těžkým zrakovým postižením. „Snažíme se propojovat ty, kteří potřebují pomoc, s těmi, co chtějí pomáhat, a lidmi, kteří vědí, jak na to. Kasičky v Zákaznických centrech Skupiny ČEZ jednoduchým způsobem spojují všechny tři popsané skupiny a moc těší, že podpoří naši dlouhodobou činnost s cílem zkvalitňovat život zrakově postižených klientů,“ uvedl Luboš Krapka, ředitel Nadačního fondu Mathilda, během instalace kasičky v Liberci.  
Činnost Nadačního fondu Mathilda spočívá převážně ve výchově a výcviku vodicích psů, pomoci nevidomým hudebním talentům, vzdálené IT podpoře a pořádání počítačových kurzů, vydávání zvukového časopisu, péči o databázi elektronických knih a realizaci řady setkání a společenských akcí pro zrakově postižené. Více najdete na www.mathilda.cz.

Zdroj: ČEZ

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Charita  

 » Kraje  » Liberecký