Plzeňský kraj se zapojil do mezinárodního projektu Euroklíč - Charita - Český Metropol

Charita

Plzeňský kraj se zapojil do mezinárodního projektu Euroklíč

Ikona

11. června 2009, 23.04 | PLZEŇ | Díky mezinárodnímu projektu Euroklíč, do kterého se zapojil i Plzeňský kraj, by měli tělesně postižení lidé v regionu získat přístup do přibližně 200 míst, která si odemknou univerzálním klíčem. Mohli by tak využít toalety, plošiny pro vozíčkáře a výtahy, řekla ve čtvrtek hejtmanka Milada Emmerová.

 

Smyslem mezinárodního projektu Euroklíč je umožnit tělesně postiženým občanům lepší přístup na místa, která mohou využívat pro své vlastní potřeby. Euroklíč už se s úspěchem používá například ve středních Čechách, kde byl zahájen pilotní program tohoto projektu. Do budoucna by mohly být eurozámky v Plzeňském kaji na několika stovkách míst. Univerzální euroklíč by v regionu mohlo využívat kolem 20 000 postižených a nepohyblivých osob.

Vedení Plzeňského kraje by na pořízení a osazení zámků chtělo získat dotace z prostředků Evropské unie. Šlo by o částku kolem deseti milionů korun. Projekt by chtěl kraj uskutečnit do tří let. Pokud se nepodaří získat evropské peníze, využije kraj vlastní finance.

Tématické zařazení:

 » Charita