Na charitativní akci na Hluboké vybrali golfisté pro postiženou Barborku 25 tisíc korun - Charita - Český Metropol

Charita

Na charitativní akci na Hluboké vybrali golfisté pro postiženou Barborku 25 tisíc korun

Ikona

6. června 2009, 23.29 | HLUBOKÁ NAD VLTAVOU | Částku 25 tisíc korun vybrali účastníci sobotní charitativní akce Bohemia Production Golf Cup v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Výtěžek je určen pro postiženou Barborku Sedláčkovou z Českobudějovického centra Arpida. Sedmiletá dívenka trpí svalovou atrofií, což je onemocnění buněk předních rohů míšních.

 

Postihuje příčně pruhované svaly, tedy ty, které jsou ovládané vůlí a pomocí nichž člověk chodí, ovládá hlavu, krk, nebo polyká.

Jak agentuře Mediafax sdělil organizátor akce a člen Golf klubu Hluboká David Borovka, peníze, které jsou výtěžkem ze startovného, půjdou na speciální invalidní vozík pro nemocnou dívku. “My jsme vybrali 25 000 korun, druhou část peněz, rovněž stejnou částkou přispěje českobudějovické centrum Arpida, jehož je Barborka klientkou,” uvedl Borovka.

Turnaje se ze známých osobností účastnil například hokejista NHL Aleš Kotalík, bývalý českobudějovický hokejista Radek Ťoupal, nebo starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička (ODS) a několik podnikatelů z okolí. “Jsme moc rádi, že můžeme přispět na dobrou věc a že Barborka bude mít vozíček, který ji v jejím problému pomůže k lepšímu životu,” dodal hokejista Aleš Kotalík.

Všichni, kteří se sobotní odpolední akce zúčastnili, měli štěstí. Jen co se poslední hráči turnaje vrátili z greenu, přihnal se nad Hlubokou silný déšť.

Tématické zařazení:

 » Charita