Děti z Krásné Lípy mají hned dvě dětská hřiště - Charita - Český Metropol

Charita

Děti z Krásné Lípy mají hned dvě dětská hřiště

Ikona

19. května 2009, 12.23 | KRÁSNÁ LÍPA | Dnes dopoledne bylo v blízkosti rybníku Cimrák v Krásné Lípě slavnostně otevřeno nové dětské Oranžové hřiště. Akce se účastnili zástupci společnosti ČEZ a Nadace ČEZ, poslanec Libor Ambrozek či starosta Zbyněk Linhart. Na realizaci projektu přispěla Nadace ČEZ částkou 800 tisíc korun, další prostředky investovalo město. Radost z nového hřiště, které se dnes také otevíralo, mají i děti z místního dětského domova. Nadace ČEZ přispěla částkou 400 tisíc korun.

 

Radost z nového hřiště, které se dnes také otevíralo, mají i děti z místního dětského domova. Nadace ČEZ přispěla částkou 400 tisíc korun. Prvními návštěvníky byli žáčci z nedaleké mateřské školy, kteří se zúčastnili slavnostního otevření. Děti si vyzkoušely všechny hrací prvky, které hřiště nabízí: věž s tobogánem, vahadlovou a řetízkovou houpačku, kolotoč nebo speciální houpačku pro nejmenší děti do 3 let. Největší „chloubou“ nového Oranžového krásnolipského hřiště je pětimetrová lanová pyramida. Přírodní dekorace tvoří dřevěné klády nebo skupina kamenů. Celý prostor je obklopen spoustou zeleně. Hřiště je volně přístupné široké veřejnosti.

 
„Těší nás zájem měst a obcí o účast v projektu Oranžové hřiště. Prvním hřištěm otevřeným v letošním roce v severočeském regionu je právě toto v Krásné Lípě. Nadace na něj poskytla příspěvek v roce 2008, otevření bylo ale naplánováno na letošní jarní období,“ vysvětlila Lucie Speratova, ředitelka Nadace ČEZ.
 
„Jsme rádi, že můžeme rodinám s dětmi nabídnout moderně vybavené hřiště, které je díky vybraným hracím prvkům jediné svého druhu v našem městě,“ uvedla u příležitosti slavnostního spuštění nového hřiště do provozu místostarostka města Krásná Lípa Jana Gálová. Oranžové hřiště přijel pokřtít také poslanec PS ČR Libor Ambrozek.
 
Od počátku projektu Oranžové hřiště Nadace ČEZ podpořila v severních Čechách výstavbu 25 Oranžových dětských i sportovních hřišť a vyhradila na ně částku celkem 38,6 milionů korun.
 
V severočeském regionu podpořila Nadace ČEZ v roce 2003 výstavbu hřiště v Ústí nad Labem, v roce 2004 to byla hřiště v Chomutově, Bílině, Děčíně, Terezíně, v roce 2005 podpořila Nadace ČEZ  výstavbu celkem tří hřišť, a to v  Lounech, Liberci a v obci Vejprty. Oranžového hřiště se v roce 2006 dočkaly také obce Kadaň, Klášterec nad Ohří, Chřibská a Ledvice, v roce 2007 se pak hřiště stavěla v obcích Lovosice, Brozany nad Ohří, Duchcov, Lom a Libochovice. V roce 2008 podpořila Nadace ČEZ výstavbu osmi hřišť v obcích a městech Lukavec, Velké Březno, Kadaň, Třebenice, Ústí nad Labem, Kostomlaty pod Milešovkou, Březno u Chomutova, Krásná Lípa.
 
V grantovém řízení v projektu Oranžové hřiště na rok 2009 obdržela Nadace celkem 433 žádostí, z nichž bude moci uspokojit jen jejich část. Do severních Čech bude směřovat podpora na výstavbu Oranžových hřišť v obci Františkov nad Ploučnicí a v Chomutově.
 
Nadaci ČEZ (pod původním názvem Nadace Duhová energie) založila energetická společnost ČEZ v roce 2002 s cílem zastřešit svou dárcovskou činnost. Cílem Nadace ČEZ je naplňovat angažovanost společnosti ČEZ v oblastech, které přispívají rozvoji společnosti nad rámec hlavní činnosti ČEZ. Společnost ČEZ byla již počtvrté za sebou vyhlášena největším firemním dárcem v České republice podle absolutního objemu rozdělených prostředků v žebříčku „TOP FIREMNÍ FILANTROP“.

Tématické zařazení:

 » Charita