Krajská zdravotní v Chomutově představila deset nových sanitek - Zdraví - Český Metropol

Zdraví

Krajská zdravotní v Chomutově představila deset nových sanitek

foto archiv

Ústí nad Labem | Krajská zdravotní, a. s., (KZ) představila v areálu Nemocnice Chomutov dalších deset nově pořízených sanitních vozidel v rámci postupné obnovy autoparku své vlastní zdravotnické dopravní služby.

 

Sanitky nahradí vozy, které již přestávají vyhovovat současným potřebám pro přepravu nemocných osob a provozu na pozemních komunikacích. 

"Ve zdravotnické dopravní službě máme během dvou let vyměněno 29 vozidel, podle rámcové smlouvy jich převezmeme ještě dvakrát po deseti. Jestliže řidiči najedou při přepravě pacientů v průměru na jedno auto 2600 kilometrů za měsíc, určitě s obnovou autoparku neskončíme. Budeme muset do budoucna v každém ročním investičním plánu počítat s výměnou nejméně pěti sanitek. To je důležité, ale rozhodně to nebude jednoduché. Musíme v co nejkratší době přijmout opatření, abychom šli cestou ještě větších úspor a hledali další rezervy," zdůraznil Ing. Jiří Novák, předseda představenstva KZ.

"Například zde v Chomutově nyní vyřadíme tři sanitní vozy pořízené v letech 1997 až 1999, z nichž jeden je benzinový. Pořízení nových strojů bude dalším krokem k vylepšení ekonomiky naší zdravotnické dopravní služby. Je třeba také připomenout, že v Lounech probíhá rozšiřování pracoviště dialýzy, které přinese zvýšené nároky na přepravování pacientů," připomněl MUDr. Aleš Chodacki, náměstek pro řízení zdravotní péče KZ.

Krajská zdravotní uzavřela rámcovou smlouvu na dodávku celkem 40 sanitních vozů za období čtyř let. Celková cena 10 sanitních vozů Fiat Ducato Light, vzešlá z veřejné soutěže, činí 11 355 050 Kč včetně DPH, kdy jeden vůz stál 1 135 505 Kč. V ceně je rovněž zahrnuta zdravotnická výbava, jako jsou například nosítka Medirol, infarktové křeslo Medirol Clubman nebo tři sedačky s tříbodovým bezpečnostním pásem. Nové sanitky se od současných liší tím, že mohou převézt až pět osob najednou.

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zdraví