Hračky od Nedoklubka zpříjemní pobyt novorozencům - Zdraví - Český Metropol

Zdraví

Hračky od Nedoklubka zpříjemní pobyt novorozencům

foto archiv

Ústí nad Labem | Neonatologická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem získala v uplynulých dnech pletené, ušité a uháčkované hračky pro nedonošená miminka. Zástupkyně Nedoklubka je předala Lence Novákové, vrchní sestře ústecké neonatologické kliniky.

 

„Hračky od Nedoklubka jsou často první od narození. Díky dárcům si ji miminko může odnést i domů. Paní Štěpánka Řežábková nám pravidelně nosí nejen hračky pro naše nejmenší pacienty, ale také ručně ušité zavinovačky, oblečky a další užitečné věci. Moc si její pomoci vážíme,“ uvedla Lenka Nováková.

Ing. Štěpánka Řežábková řekla, že s ústeckou neonatologickou klinikou již spolupracuje šestým rokem. „Před několika lety jsem v televizi viděla reportáž, jak lidé vyrábí dárečky pro neonatologická centra po celé České republice. Jelikož mě baví ruční práce, tak jsem si řekla, že sama upletu čepičky a ponožtičky. Když jsem pak zjišťovala, jak je nemocnici předat, ukázalo se, že koordinátorka Nedoklubka pro Ústí se odstěhovala do Ostravy. Mé dnešní kolegyně mi tehdy nabídly, zda bych já nechtěla být novou koordinátorkou pro Ústí. Začalo mě to velmi bavit a zároveň jsem kolem sebe začala sdružovat další a další lidi, a to nejen z Ústeckého kraje a i odjinud, kteří rádi provádí ruční práce,“ dodala Ing. Štěpánka Řežábková.

Neonatologická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., je součástí jednoho ze dvou perinatologických center Krajské zdravotní, a. s., přičemž druhé se nachází v mostecké nemocnici. Obě zdravotnická pracoviště spadají mezi dvanáct center v celé České republice. V rámci třístupňové diferencované péče ústecká neonatologická klinika zajišťuje všechny tři úrovně péče o novorozence, od péče o fyziologické novorozence přes intermediární až po nejvyšší intenzivní resuscitační péči. Spádová oblast kliniky přesahuje hranice Ústeckého kraje a sahá až do kraje Libereckého.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zdraví  

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

31%

 

Ne

44.5%

 

Zlepšuje se to

24.5%