Výtěžek z benefičního blešího trhu podpoří Mobilní hospic - Zdraví - Český Metropol

Zdraví

Výtěžek z benefičního blešího trhu podpoří Mobilní hospic

foto archiv

Ústí nad Labem | Dvanáct tisíc dvě stě padesát pět korun činí výtěžek z benefičního blešího trhu, který se v neděli 26. srpna 2016 konal v ústeckých Městských sadech. Získané finanční prostředky poputují do Mobilního hospice Masarykovy nemocnici v Ústí nad Labem, spadající pod Krajskou zdravotní, a. s.

 

Organizátorky akce se rozhodly podpořit dobrou věc a zapojit do pomoci co nejvíce lidí. Začaly s výzvou: Hledáte nové kousky do skříně? Rádi byste si přečetli zajímavou knížku? Pověsili na zeď hezký obrázek? Přijďte si za příjemné ceny koupit zajímavé věci, které už jiní nepoužívají, ale mohly by posloužit Vám.

Podařilo se jim tak zpříjemnit jednu srpnovou neděli mnoha lidem, kteří si přišli poslechnout muziku v rámci Malého Hamburku a osvěžit se do Osvěžovny v ústeckých Městských sadech.

"Sečteno a podtrženo: na Mobilní hospic ústecké Masarykovy nemocnice letí 12 255 Kč! Moc děkujeme všem, kdo jste přišli a akci podpořili," poslala vzkaz jedna z organizátorek, Anna Urbanová. Dík patří i dalším děvčatům: Barboře Ulrichové, Markétě Rajmanové, Lindě Honsové, Pavlíně a Michaele Lazarovým, Pavle Brabencové a Karolíně Al-Eraidiové.

"Za celý tým mobilního hospice bychom chtěli velmi poděkovat a ocenit velmi záslužnou a nezištnou akci děvčat, která se setkala s takovým úspěchem. Umožní dovybavit náš tým dalšími dvěma pohotovostními batohy, se kterými sestřičky vyráží za pacienty do terénu," uvedla MUDr. Jana Dušánková, lékařka, která pracuje již dvacátým rokem na Onkologickém oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., a je členkou týmu mobilního hospice, při jehož vzniku před čtyřmi lety stála. MUDr. Jana Dušánková obdržela přední ocenění ve čtenářské anketě Osobnost roku Ústeckého kraje 2016, kde se umístila třetí v kategorii Dobrý skutek.

Podpořit akci a nakoupit si na bleší trh přišla Lucie Libešová z Ústí nad Labem. "Nakoupila jsem několik věcí pro děti i pro sebe. Několik let jsem pracovala jako zdravotní sestra. Dnes vyučuji na Fakultě zdravotnických studií Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Vím, jak je pomoc a podpora důležitá. K dobročinnosti vedu i své děti," uvedla Ústečanka v rozhovoru pro e-usti.cz. Zdroj:

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zdraví  

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

31.1%

 

Ne

44.2%

 

Zlepšuje se to

24.7%