Jablonec: Stavba pavilonu intenzivní medicíny začala - Zdraví - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zdraví

Jablonec: Stavba pavilonu intenzivní medicíny začala

foto archiv

Jablonec n/N | V Jablonci nad Nisou byla zahájena stavba pavilonu intenzivní medicíny v areálu nemocnice. Stavba za 150,5 milionu korun je největší investiční akcí města v letošním roce. Po dvou letech příprav a čekání na dotační peníze městští zastupitelé rozhodli, že nemocniční pavilon město vybuduje i bez využití dotace ze státního rozpočtu. Výběrové řízení na dodavatele stavby, která bude trvat 17 měsíců, vyhrála firma Metrostav a.s.

 

Na stavbu pavilonu intenzivní medicíny město Jablonec žádalo o dotaci ze státního rozpočtu. Předpokládalo se financování ze strany města ve výši 100 milionů korun a 50 milionů od ministerstva zdravotnictví. Z ministerstva ale přišla vloni v létě informace, že není možné s účastí státního rozpočtu v roce 2017 počítat. Žádost je zařazena v plánu na rok 2018, konečné stanovisko ale ministerstvo sdělí až po znalosti fiskálního rámce na období 2018-2020.

„Ekonomická situace Jablonce nad Nisou je i podle hodnocení nezávislých odborníků dnes na takové úrovni, že si můžeme dovolit financovat stavbu tolik potřebného pavilonu intenzívní medicíny z rozpočtu města,“ uvedl tenkrát primátor města Petr Beitl a dodal, že jablonecká nemocnice patří mezi nejlepší v kraji jak v odborné péči, tak v oblasti hospodaření a investici do svého dalšího rozvoje si jednoznačně zaslouží.

„Jablonecká nemocnice je jednou z páteřních nemocnic Libereckého kraje. Její ekonomické i odborné výsledky jsou výborné, nemocnice je také pro Jablonec významným zaměstnavatelem a povinností města jako zřizovatele je podporovat její rozvoj a tím zajistit kvalitní péči o pacienty, ale i komfortní zázemí a podmínky pro práci lékařů a dalšího zdravotnického personálu,“ potvrzuje primátorova slova náměstek primátora města Miloš Vele a dodává, že právě stavba nemocničního pavilonu intenzivní medicíny patří k investičním prioritám letošního a příštího roku.

Vybudovat pavilon urgentní medicíny přímo v areálu nemocnice se ukázalo jako nejekonomičtější a z hlediska provozu nejvhodnější řešení. „V pětipodlažním pavilonu najdou své místo oddělení ARO a JIP s celkovou kapacitou 18 lůžek. V posledním patře bude zasedací místnost, inspekční pokoje primářů a přestěhuje se sem administrativa a vedení nemocnice. Do uvolněných prostor po kancelářích se rozšíří odborná nemocniční pracoviště,“ vysvětluje ředitel nemocnice Vít Němeček.

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zdraví