Děčínská nemocnice ukázala oddělení ORL a rehabilitace - Zdraví - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zdraví

Děčínská nemocnice ukázala oddělení ORL a rehabilitace

foto archiv

Děčín | Hned dva dny otevřených dveří si v minulém týdnu pro návštěvníky připravila Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Děčín. Ve středu 18. dubna pozvala zájemce na rehabilitační oddělení, v pátek 20. dubna potom na otorinolaryngologické oddělení (ORL).

 

Na rehabilitačním oddělení se akce pro veřejnost konala poprvé. „Den otevřených dveří jsme uspořádali proto, že obyvatelé Děčína často nevědí, že v nemocnici je ambulantní i lůžková rehabilitace. Návštěvníci akce si mohli prohlédnout prostory ambulantní části, kde je vodoléčba, elektroléčba, cvičebny a léčba parafinem. Představili jsme i lůžkovou rehabilitaci, kde máme nové přístroje v rámci iktového centra a k vidění byla i tělocvična, kterou jsme na lůžkové části nově vybudovali,“ uvedla primářka rehabilitačního oddělení MUDr. Petra Straussová.

Návštěvníci dne otevřených dveří si tak mohli prohlédnout například Hubbardův tank, robotický přístroj pro vertikalizaci, mobilizaci a nácvik chůze, nově vybudovaný bezbariérový nadstandardní pokoj a mnoho dalšího. Nejvíce je zaujal robotický přístroj, který se využívá při léčbě horní končetiny – k návratu její síly, úchopu ruky, funkčnosti ruky. Nechyběla možnost vyzkoušet vířivky pro horní i dolní končetiny či se nechat odborně vyšetřit rehabilitační lékařkou prim. MUDr. Petrou Straussovou. K dispozici byla také fyzioterapeutka Andrea Mahnová, která zájemce zasvětila do tajů kineziotapingu.

V rámci této akce si prostory rehabilitace přišlo prohlédnout 63 zájemců, mezi nimi i zaměstnanci nemocnice jiných odborností a také z dalších rehabilitačních pracovišť.

Páteční den otevřených dveří na ORL byl zaměřený na hlasovou tématiku a konal se při příležitosti Mezinárodního dne hlasu. I zde se dveře široké veřejnosti otevřely poprvé.

„K vyšetření klientů byly zapůjčeny videoendoskopické přístroje Xion a Olympus. Přístroj Olympus je vybaven NBI technikou úzkopásmového zobrazení. „Jedná se o videoendoskopickou metodu využívající osvětlení tkání filtrovaným světlem, při které se zvýrazňuje cévní kresba sliznice. Pathologická  neovaskularisace je spojena s každým výskytem slizniční malignity,“ vysvětlil primář ORL oddělení MUDr. Pavel Csuhaj.

Klienti byli vyšetřeni a následně se dozvěděli informace o podstatě vyšetření, povaze nálezu a důležitosti prevence onemocnění oblasti hlasivek, ale i oblasti oro a hypofaryngu. „Vyšetřili jsme celkem 41 klientů z řad široké veřejnosti, ale i zdravotnického personálu. Byl zachycen jeden suspektní nález, který bude dále dovyšetřován,“ doplnil MUDr. Pavel Csuhaj s tím, že v budoucnu by se akce mohla opakovat, tentokrát se zaměřením na jiné oblasti v ORL oboru.

 

Zdroj:

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zdraví