Revitalizace Nemocnice Most pokračuje - Zdraví - Český Metropol

Zdraví

Revitalizace Nemocnice Most pokračuje

foto archiv

Most | Krajská zdravotní, a. s., pokračuje v revitalizaci areálu Nemocnice Most s níž začala s příchodem nového představenstva společnosti v roce 2014. Zásadní investiční akcí, kterou společnost realizovala v letech 2014 - 2015, byla Rekonstrukce pavilónů KZ, a. s., Nemocnice Most, o. z., včetně optimalizace vnitřních prostor.

 

Realizace projektu byla rozsáhlá a hodnota veřejné zakázky vzešlá z otevřeného výběrového řízení byla na úrovni 150 milionů korun včetně DPH. Rekonstrukce probíhala ve fázích, podle harmonogramu za plného provozu. Projekt byl ukončen prakticky rok po zahájení. Vedení společnosti - s významnou investiční finanční podporou Ústeckého kraje - kontinuálně pokračuje v plánování a postupné realizaci oprav a modernizací zdravotnických pracovišť v mostecké nemocnici. V roce 2016 se podařilo dokončit rekonstrukci porodnice a její stanice šestinedělí. Loni se dokonce povedlo otevřít zcela nové oddělení následné intenzivní péče a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (NIP a DIOP).

V roce 2017 byly vybudovány nové parkovací plochy pro 186 osobních automobilů včetně příjezdové komunikace, přičemž součástí investiční akce bylo i řešení veřejného osvětlení, terénní úpravy a náhradní výsadba stromů a keřů. Vybudováním parkoviště pro zaměstnance za pavilonem B se uvolnily kapacity pro parkování návštěvníků nemocnice. V závěru loňského roku byl spuštěn provoz nového parkovacího systému v areálu nemocnice, kdy je zajištěn provoz v nemocnici formou vjezdových, výjezdových bran a terminálů včetně tří automatických pokladen. Celková hodnota díla - vybudování nových parkovacích ploch a parkovacího systému - přesáhla 11 milionů korun včetně DPH. V plánu je zřízení nových parkovacích ploch mezi objekty F a C a před budovou G. Záměrem je vybudování parkoviště s 32 parkovacími stáními pro osobní automobily včetně odpovídajícího počtu parkovacích stání pro osoby zvlášť těžce postižené (ZTP), umístěnými mezi budovu F a C. Řešena zde bude i příjezdová komunikace, zpevnění ploch a veřejné osvětlení. Dojde k rozšíření parkovacích ploch před budovou G.

Komise pro posuzování rozmístění přístrojových zdravotnických prostředků Ministerstva zdravotnictví ČR, tzv. přístrojová komise, vydala 15. listopadu 2017 souhlas s tím, že Krajská zdravotní může pro mosteckou nemocnici zakoupit magnetickou rezonanci. Vedení společnosti podniká veškeré kroky, aby toto vysoce specializované zdravotnické pracoviště bylo pacientům k dispozici již v letošním roce. Zdroj: www.kzcr.eu

          

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zdraví  

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

59.1%

 

ne

40.9%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.8%

 

ne

31.2%