Moderního interiéru se dočkal salonek v Ostravě-Svinově - Cestování - Český Metropol

Cestování

Moderního interiéru se dočkal salonek v Ostravě-Svinově

foto archiv

Ostrava | Brno, Pardubice, Praha, Olomouc, Ostrava hlavní nádraží a teď i Ostrava-Svinov, tam všude si cestující národního dopravce užijí většího komfortu. České dráhy tak dokončily projekt obnovy svých VIP čekáren ČD Lounge, který odstartoval koncem roku 2016. V saloncích pro cestující jsou tak nově vylepšené dětské koutky, k dispozici jsou nabíjecí panely nebo Wi-Fi.

 

České dráhy otevřely síť šestice čekáren ČD Lounge už před více než dvanácti lety. Zákazníci si v nich můžou před cestou odpočinout, nebo se občerstvit. Dříve byly tyto salonky primárně určeny cestujícím vlaků SC Pendolino, nicméně národní dopravce zareagoval na poptávku a dveře těchto čekáren otevřel i lidem cestujícím v dalších vlacích vyšší kvality. Oddělené a moderní čekárny nenabízí jen klid, ale přidávají i bezplatný přístup k internetu pomocí nové spolehlivější technologie Wi-Fi, dětský koutek, elektrické zásuvky a ve většině případů i toaletu a přebalovací pult. Všechny ČD Lounge jsou navíc klimatizované, samozřejmostí jsou displeje s časy odjezdů a pravidelný, nebo stálý dozor zaměstnanců ČD.

„Chtěli jsme, aby ČD Lounge nabízely zákazníkům kromě pohodlí při čekání na vlak i něco navíc. S rozšiřující se klientelou jsme změnili i design celého prostoru a každou čekárnu jsme zasvětili nějaké osobnosti spjaté se železnicí nebo s regionem. Na dokončení modernizace těchto stávajících salonků teď naváže budování dalších, na nádražích, kde historicky nebyly. Už v tomto roce by měla vzniknout ČD Lounge třeba v České Třebové,“ nastiňuje další kroky národního dopravce Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah zodpovědný za osobní dopravu.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Cestování