Na Ukrajině prý kvete válečná turistika - Cestování - Český Metropol

Cestování

Na Ukrajině prý kvete válečná turistika

zdroj: fool.com

Kyjev | Ukrajinští podnikavci údajně nabízejí zájemcům adrenalinové exkurze do východoukrajinských měst osvobozených od povstalců. Oznámil to ukrajinský zpravodajský server Vkulake. Ceny prý začínají na tisíci...

 

hřivnách (asi 1700 korun) a jejich výše závisí na vzdálenosti od bojových operací. Na sociálních sítích ale akce velké nadšení nevyvolala.
    Tisíc hřiven podle ukrajinského serveru stojí dvouhodinová exkurze do někdejší povstalecké bašty Slavjansku, osvobozené počátkem července. Až na osminásobek se prý může vyšplhat cena za návštěvu míst bezprostředně sousedících s oblastmi bojů. Tam prý turisté obdrží plné bezpečnostní vybavení včetně neprůstřelných vest, pokud si ovšem připlatí.
    Zájemci mají možnost prohlédnout si válkou poničená města a vyslechnout podrobnosti o bojových operacích. Pokud turista najde úlomek šrapnelu nebo prázdnou nábojnici, může se je prý na památku ponechat. O exkurze, jejichž organizátoři zůstávají v utajení, je prý nemalý zájem. Místa nedávných bojů chtějí navštívit i cizinci.
    Komentáře na sociálních sítích ale o přílišném pochopení nesvědčí. "Je to totální prostituce," píše uživatel Rinat. "Chtějí se procházet kolem mrtvých těl dětí a civilistů?" ptá se Nikolaj. "Když jste takoví hrdinové, měli byste pomáhat jako dobrovolníci na frontě," vzkazuje organizátorům exkurzí blogerka Anna.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » Cestování