CK: Nový občanský zákoník způsobuje chaos v cestovním ruchu - Cestování - Český Metropol

Cestování

CK: Nový občanský zákoník způsobuje chaos v cestovním ruchu

zdroj: archiv Metropolu

Praha | Nový občanský zákoník způsobuje chaos v cestovním ruchu. Cestovní kanceláře se nyní řídí jak občanským zákoníkem, tak zákonem o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Obě...

 

normy ale používají jiné názvosloví. Na tiskové konferenci to uvedla Asociace cestovních kanceláří ČR.
    "V jednom zákoně jsme nazýváni pořadatelem zájezdu, v druhém cestovní kanceláří. V jednom zákoně se podepisuje cestovní smlouva, v druhém ne," uvedl mluvčí asociace Jan Papež. Podle něj neexistuje žádný právní výklad, který zákon má přednost. Klienti se podle Papeže pak diví, že některé CK vyžadují podpis cestovní smlouvy a jiné ne.
    Ministerstvo pro místní rozvoj již připravuje "rychlou" novelu zákona o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu, která má terminologický nesoulad s občanským zákoníkem napravit. Podle ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové by měla být připravena již do dubna.
    "Budu žádat legislativní radu vlády o prominutí připomínkového řízení," dodala Jourová. V roce 2016 by pak podle ní měla vstoupit v účinnost větší novela tohoto zákona, která se bude komplexněji zabývat ochranou spotřebitele a garancemi, které by měly cestovní kanceláře přinášet.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Politika  

 » Cestování