Výstavba metra D je pro DPP výzvou - Doprava - Český Metropol

Doprava

Výstavba metra D je pro DPP výzvou

foto archiv

Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) počítá v rámci strategických plánů do roku 2020 s rozvojem všech druhů služeb, které zajišťuje, dále zahrnují modernizaci stanic metra, vozového parku a rozšíření dopravní sítě.

 

„K největším výzvám současnosti pro nás patří výstavba trasy metra D, chceme pro naše cestující budovat nové tramvajové tratě a rozšiřovat počet elektrobusů v běžném provozu. Omlazujeme vozový park tramvají i autobusů. Nezapomínáme ani na modernizaci stanic metra, ve kterých se zvyšuje mj. počet bezbariérových přístupů. Do roku 2020 jsme stanovili jasné strategické priority, jejichž dodržení je pro nás naprosto zásadní,“ říká Martin Gillar, generální ředitel a předseda představenstva DPP.

„Připravujeme i velké investice do tramvajových tratí. Kromě prodloužení tratí z Divoké Šárky do zastávky Dědinská za 890 mil. Kč a z Barrandova do Slivence za 690 mil. Kč do roku 2021 to jsou výstavby dvou tramvajových smyček,“ říká Tomáš Kaas, investiční ředitel a člen představenstva DPP, přičemž DPP nezapomíná ani na obnovu stávajících tramvajových tratí.

Změn k lepšímu dozná do roku 2020 také vozový park tramvají. Už letos bude mj. dokončena dodávka 250 ks moderních tramvají typu 15T ForCity. DPP připravuje na podzim i pomyslnou lahůdku – do ulic vyjede nová výletní tramvaj T3 Coupé. Dopravní podnik pečuje také o obnovu autobusů, do které do roku 2020 investuje téměř 2 mld. Kč.

U velkých investic je důležitým faktorem pro DPP získání dotačních prostředků z EU. V současném programovém období 2014 – 2020 čerpá DPP dotační prostředky zejména ze dvou operačních programů, tj. Operační program Doprava (OPD2) a Operační program Praha – pól růstu ČR (OP PPR). V rámci OP PPR má DPP dosud podepsané Smlouvy o financování projektů na 16 investičních akcí (projektů) ve výši 901,8 mil. Kč, přičemž k dnešnímu dni DPP obdržel podporu ve výši 166 mil. Kč.

 

 

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Doprava  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření