Dopravu na Ústecku a Děčínsku musí zajistit kraj - Doprava - Český Metropol

Doprava

Dopravu na Ústecku a Děčínsku musí zajistit kraj

foto archiv

Ústí nad Labem | Dopravní obslužnost na Ústecku a Děčínsku zajistí od soboty 15. září kraj prostřednictvím své Dopravní společnosti Ústeckého kraje (DSÚK). Uvedl to hejtman Oldřich Bubeníček s tím, že rada kraje ve středu odstoupila od smluv se společností TD Bus a.s.

 

„Důvodem změny je porušování platných smluv ze strany tohoto dopravce a stížnosti občanů na nejezdící linky,“ vysvětlil hejtman. Náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek připomněl, že DSÚK měl začít zajišťovat dopravu až od července příštího roku. „Přejeme si, aby možné nedostatky, k nimž může od zítřka dojít i v souvislosti s nedostatkem řidičů, odezněly co nejdříve,“ řekl Jaroslav Komínek.

Podle slov ředitele DSÚK Milana Šlejtra, který stejně jako Jaroslav Komínek zítra musí usednout za volant jednoho z autobusů, je na Ústecku je připraveno 29 autobusů, z toho 20 bude zcela nových, dopravu na Děčínsku zajistí 20 autobusů. Na Ústecku by DSÚK do ideálního stavu 55 řidičů potřebovala doplnit 14 řidičů, na Děčínsku 4 do celkového počtu 32.

Případné informace o spojích, které z nějakého důvodu nevyjedou, zjistí cestující den předem z webových stránek Ústeckého kraje a DSÚK (www.ds-uk.cz), z facebooku Dopravy Ústeckého kraje a facebooku Ústeckého kraje nebo u dispečera Dopravní společnosti ÚK.

DSÚK převzala řidiče i některé busy společnosti TD Bus, další vozy si zapůjčila u jiných dopravců. Některé vozy tak nejsou vybaveny odbavovacím systémem a cestující tak pojedou několik dní zdarma. Kromě Ústecka a Děčínska, kde nevyjely některé spoje, se se stejným problémem potýkají i na Litoměřicku a Chomutovsku.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Doprava  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

37.1%

 

Ne

34.3%

 

Zlepšuje se to

28.6%