Chomutov se dočká obchvatu - Doprava - Český Metropol

Doprava

Chomutov se dočká obchvatu

foto archiv

Chomutov | V historických prostorách kostel Sv. Kateřiny v Chomutově byly dnes slavnostně podepsány smlouvy o dílo mezi Ústeckým krajem a zhotoviteli akce Nová komunikace u města Chomutova, společnostmi Herkul a.s., Eurovia CS, a.s., Silnice Group a.s. a SMP CZ. Výstavba by měla být zahájena příští rok.

 

„Investiční akce jsou tou nejlepší vizitkou každého hospodáře a obzvláště stavby dopravní jsou pro náš kraj velmi důležité, ať už je realizuje kraj, stát, či města a obce. Tato stavba v hodnotě více než půl miliardy korun uleví především obyvatelům Chomutova a Otvic a zlepší cestování v této části kraje,“ řekl při podpisu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

U slavnostního podpisu nechyběli radní Ladislav Drlý, který byl při přípravě investice od samého počátku ještě jako městský zastupitel, radní Zdeněk Matouš, primátor Chomutova Marek Hrabáč se svými náměstky Davidem Dindou a Janem Marešem, starosta Otvic Pavel Ašenbrener, ředitelé zhotovitelských firem, zástupci krajského úřadu, technického dozoru, projektantů ad.

Cílem vybudování nové komunikace je vymístění tranzitní dopravy, která využívá stávající silnici III/00732, z centra Chomutova. Nová silnice odvede nákladní dopravu z lokality městské části Zadní Vinohrady. Zároveň bude odlehčena doprava v ulicích Čelakovského, Moravská, Mostecká a části ulice Vinohradská. Z této trasy bude část dopravního toku využívat novou silnici III/00732 přes ulici A. Muchy severním směrem k sídlišti Kamenná. Zároveň dojde ke snížení tranzitní dopravy v obci Otvice. Tyto změny budou mít příznivý dopad ke snížení imisní zátěže v Chomutově v ulicích Čelakovského, Moravská, Mostecká a Vinohradská.

Součástí projektu je výstavba dvou okružních křižovatek a tří mostů. Trasa bude dlouhá cca 3400 m a celkové náklady dosáhnou výše 576,8 milionu korun. Termín pro dokončení je březen 2022.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Doprava  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

37.1%

 

Ne

34.3%

 

Zlepšuje se to

28.6%