Historický vlak připomene příjezd T. G. Masaryka do Lán - Doprava - Český Metropol

Doprava

Historický vlak připomene příjezd T. G. Masaryka do Lán

Praha | České dráhy ve spolupráci s Muzeem Tomáše Garrigua Masaryka vypraví tuto sobotu historický vlak, kterým připomenou první příjezd Tomáše Garrigue Masaryka vlakem k pobytu do Lán dne 11. srpna 1921. Kromě samotné jízdy historickou soupravou se cestující můžou těšit na prohlídku salonků na pražském hlavním nádraží a ve Stochově, ale také na bohatý kulturní program přímo v Lánech.

 

Historická souprava odjede z pražského hlavního nádraží v 8:54 a pojede po trati Pražského semmeringu přes Kladno do Stochova. Po uvítacím ceremoniálu na stochovském nádraží, kde proběhne dobové okostýmované přivítání prezidenta T. G. Masaryka, se vlak vydá do Lužné u Rakovníka, kde bude možné navštívit železniční muzeum Českých drah. Pro zájemce je připravena ještě vyhlídková jízda křivoklátským polesím z Lužné u Rakovníka do Stochova a zpět. Ze Stochova na zpáteční cestu do Prahy se vlak vydá v půl páté odpoledne. Podle původních plánů měla vézt soupravu parní lokomotiva „Šlechtična“. Vzhledem k  horkému počasí a riziku vzniku požáru podél tratě bude „Šlechtična“ nahrazena historickou motorovou lokomotivou 749.008 „Bardotka“.

Během dne bude připraven bohatý kulturní program také v Lánech. „Turisté budou moci navštívit Muzeum T. G. Masaryka v Lánech, kde proběhne oživená prohlídka expozice. Přímo před muzeem se uskuteční koncert kapely Brass Band a dobová módní přehlídka. Program vyvrcholí slavnostním koncertem symfonického Orchestru Evropské Hudební Akademie Teplice před zámkem Lány. Po celý den bude otevřena zámecká zahrada,“ říká ředitelka Muzea T. G. M. v Rakovníku Magdalena Elznicová Mikesková,

Detaily k těmto jízdám jsou k dispozici na webu www.cd.cz/100.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Doprava