České dráhy nabízejí minibar - Doprava - Český Metropol

Doprava

České dráhy nabízejí minibar

Foto archiv

Praha | České dráhy rozšířily od března nabídku drobného občerstvení servírovaného na místa cestujícím formou tzv. minibaru o další rychlíky mezi Prahou a Hradcem Králové. Linka R 10 tak bude v tomto úseku službou ČD Minibar pokryta kompletně.

 

„Podle našich průzkumů mají cestující ve vlacích největší zájem o služby WiFi připojení k internetu a o nabídku drobného občerstvení. Proto obě služby postupně rozšiřujeme do dalších spojů. ČD Minibar nabízí například kávu, čaj ale i malý snack, který cestující ocení při delších i kratších cestách. Ode dneška si tuto službu budou moci vychutnat v celkem 141 spojích po celé republice,“ řekl Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu.

Že o službu je zájem, potvrzují i aktuální prodejní výsledky. Na lince R 10 z Prahy do Hradce za uplynulé tři měsíce prodali stevardi téměř 9 500 káv a kapučín. Populární je pak i rozpékané nebo balené pečivo, to si zakoupilo přes 4000 cestujících a třetí nejžádanější položkou je pivo - různých druhů (alkoholických i nealkoholických) se během prosince, ledna a února prodalo přes 3000 kusů.

„Našim cílem je, aby nabídka ČD Minibaru byla co nejvíce využívaná a dostupná pro všechny cestující,“ doplnil Michal Štěpán a uvedl několik příkladů z aktuální nabídky: „Proto nabízíme teplé nápoje, jako je káva nebo čaj, z minibaru již od 10 Kč, nealkoholické chlazené nápoje od 12Kč a pivo od 23 Kč. Drobné občerstvení zahrnuje například sladké i slané pečivo Minit od 17 Kč, ale i přesnídávky (14 Kč), Tatranky (10 Kč), nebo Jerky – sušené maso (28 Kč).

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Doprava