Dopravní policisté představili stíhací superby - Doprava - Český Metropol

Doprava

Dopravní policisté představili stíhací superby

Foto archiv

Ústí nad Labem | Špičkové dva vozy Škoda Superb představili dnes v areálu řehlovického dálničního oddělení ústečtí policisté. Krajský šéf dopravní policie Jiří Ušák upřesnil, že jde o vozy s dvoulitrovým motorem, pohonem všech kol a výkonem 280 koní. Nejsilnější škodovácký motor má maximální rychlost 250 kilometrů za hodinu.

 

„Jde o třetí generaci těchto speciálů, předchůdci byly vozy VW Passat. Superby jsou vybaveny kalibrovanou dokumentační technikou schopnou zachytit obličej řidiče či značku vozu až na 600 metrů. Určeny jsou k postihování nejzávažnějších dopravních přestupků jako je rychlost, rizikové předjíždění či jízda na červenou,“ doplnil Jiří Ušák.

První ze sedanů je určen pro dálniční policii, druhý pro hlídky monitorující dění na silnicích od Kadaně po Českou Kamenici. Speciálně školení policisté speciály ročně najedou na 44 tisíc kilometrů, zjistí na dva tisíce přestupků a státní pokladna si připíše zhruba 1 milion korun z pokut. „To ale není naše priorita. Jde ale především o prevenci a zklidnění silničního provozu,“ připomněl šéf severočeské dopravní policie.

V rámci republiky jde celkem o 38 vozů, v okresech již nyní mají policisté stejně vybavené octavie. Text a foto: top

 

Zdroj: Metropol

Foto archiv

Tématické zařazení:

 » Doprava